| AndreiMihaiXD1 a întrebat:

vreau sa-mi vopsesc parul blond, cum pot face asta de acasă sau ar trebui sa mă duc la un salon? Vreau sa menționez că sunt băiat.

3 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Daca e deschis si vrei si mai deschis, da, poti. E simplu, iei vopsea, iei pensula, pui intr-un dispozitiv de plastic pe care nu il vei mai refolosi, si gata, urmezi instructiunile.
Daca ai parul inchis, trebuie sa te decolorezi. Nu reusesti sg, e complicat si arde. Dupa decolorat, ca sa nu cada parul, trebuie sa treaza minimum o luna de zile pana la vopsit, indiferent ce-ti spune coafeza care va dori sa te stoarca de bani. Pt ca decolorantul e periculos, si poate da si calvitie, iti recomand sa mergi la un coafor. Poate e bine doar sa te decolorezi, in functie de cat se sta cu decolorantul, pot iesi diferite nuante de blond, o coafeza stie.
Dar mai bine faci doar un motz, ca sa nu ai probleme ulterior. Iar cand te saturi, motul poti sa-l vopsesti in alta culoare (balsam amestecat cu cateva picaturi de albastru de metilen sau gentiana)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La salon e cel mai bine te costa in jur de 50 de lei, depinde de salon.eu atat dadeam.

| Sunshine123 a răspuns:

Buna! Presupun ca nu ai parul blond deja din moment ce vrei sa il vopsesti in blond, deci ai nevoie de decolorare, o poti face acasa sau la salon, insa daca nu stii cum sa te decolorezi acasa decat sa iti arzi parul iti recomand sa mergi la un salon profesional ca sa nu iti para rau de felul in care a iesit culoarea, sau de faptul ca parul decolorat nu mai este lucios, ci aspru.