| Soarecul1234 a întrebat:

vreau sa stiu daca o sa am puncte rosii pe picioare dupa ce ma epilez cu epilatorul electric si ce sunt pensetele?

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Inainte de a te epila fa un dus si foloseste un burete mai aspru pentru picioare. Sa-ti exfoliezi pielea, astfel eviti sa-ti creasca fire de par sub piele.
Normal ca se va inrosii putin piciorul, doar iti smulge firele din radacina, dar trece a doua zi. Dupa epilare foloseste o crema sa-ti calmezi pielea.
Pensetele nu se uzeaza si nu se schimba, dupa fiecare epilare ai o periuta mica si trebuie sa-ti cureti epilatorul. Un epilator te tine in jur de 2-4 ani, depinde de calitatea lui si cum il folosesti, intretii. Apoi nu schimbi nimic la el, il inlocuiesti cu altul nou.

3 răspunsuri:
| AutumnDay a răspuns:

O sa ai pete rosii, dar iti trec in cateva ore sau dupa un dus cald. E normal sa ai acele pete mici ca intepaturile de ac pentru ca efectiv iti smulge parul din radacini. De preferabil sa te epilezi seara, iti trec peste noapte.

| MaryLaury a răspuns:

Pai depinde de piele daca esti sensibila o sa ai puncte rosii, daca nu o sa ai mai putine si o sa dispara mai repede cam in cateva ore, pensetele sunt chestiile alea care prind firul de parul

| Soarecul1234 explică (pentru MaryLaury):

Si cand se uzeaza pensetele alea?