| DedePitikaTa a întrebat:

happy vreau sa va intreb ce părere aveți despre pensat, daca doare si cum poți scapă de durere la pensat happy la ce vârsta e bine sa te pensezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incep cu inceputul :
NICIODATA sa nu te pensezi, pentru prima data, tu, singura, acasa, iti vei stica forma! Cel mai bine este sa te duci la un salon si ti le vor pensa dupa forma fetei etc. Dupa ce primesti forma, te poti pensa tu singura acasa, pensezi numai ce este in afara formei.
De durere nu prea poti sa scapi, la inceput o sa doara foarte tare si o sa te juri ca nu o sa te mai pensezi o doua oara, dar cu timpul te obisnuiesti si nu o sa mai simti nimic. In legatura cu varsta, depinde si de parinti daca te lasa, de obicei pe la 15 ani e bine, zic eu. happy

| DedePitikaTa explică (pentru anonim_4396):

Ms mult de răspuns? Cam cât costa un pensat la salon?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DedePitikaTa):

Cam 10 lei, depinde si de salonul la care o sa mergi.

6 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Te doare prima at pai te inveti s no s amai doara as de tare ca in prima zi

| Captoresque a răspuns:

Doare destul de rău prima oară, dup-aia cu timpul te obișnuiești și devine o rutină.
Recomand să te duci la un salon întâi ca să te penseze un specialist, iar vârsta nu știu s-o spun. Eu de exemplu m-am pensat prima oară la 15 ani.

| Roseonlight a răspuns:

De durut doare, dar daca te gandesti la altceva nici nu simti, ma rog, mai depinde si de persoana.Si probabil nu ar trebui sa te pensezi inainte de 14 ani, decat daca ai un "tufis" pe fata.

| madalinaDK a răspuns:

Pai depinde cati ani ai si cum arata sprancenele tale acum, daca sunt groase sau "stufoase" ar fi bine sa te pensezi. Dar daca ai inceput sa te pensezi o sa trebuiasca sa o faci regulat. Despre durere nu stiu ce sa iti zic, la inceput o sa te doara, nu cred ca poti evita asta in vreun fel, dar cu timpul o sa te obisnuiesti.