| funkypunky17 a întrebat:

Salut tuturor.
De ceva timp incerc sa ii conving pe ai mei sa ma lase sa imi pun pierce in limba.
Ai mei au refuzat din prima dar vad ca acum si-au mai schimbat parerea, aproape i-am convins.
Mai are cineva pierce? cat de tare doare?
I s-a infectat cuiba sau ati auzit de asa ceva?
As vrea sa mi-l fac la un salon bineinteles insa am o retinere oarecum.
Oricum imi doresc de mult timp s sunt destul de hotarata

18 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Daca vrei musai, e bine sa mergi la un profesionist. Dar cauta pe cineva care are deja, si roaga-l sa-ti spuna care sunt avantajele si dezavantajele.
Daca operatiunea e facuta ca la carte, si apoi respecti indicatiile, n-o sa ai nici o problema.
De obicei se va umfla cateva zile, va curge un lichid albicios, dar nu te teme, e doar o reactie a organismului la corpul strain.
Fereste-te de mancaruri fierbinti sau prea sarate, picante, bauturi acide sau alcoolice, pana se repara complet.

| JulyStorm a răspuns:

Atata timp cat instrumentele sunt sterile si personalul este specializat, nu are ce sa ti se intample. Daca nu-s sterile te poti trezi cu infectii urate si daca nu-l specializati s-ar putea sa-ti nimereasca vreun nerv din limba si sa ai probleme grave mai tarziu.
Eu am avut pierce in limba si e o chestie destul de faina, dar iti spun de pe acum cel mai mare inconvenient. Dincolo de durerea crunta de dupa ce se dezmorteste limba, dincolo de faptul ca o saptamana mananci mai mult cu paiul (nu glumesc!) si ca o sa fii peltica si n-o sa poti articula cuvintele corect vreo doua saptamani... cum ziceam, dincolo de asta e problema cu french kiss-ul. Ca sa poti scoate limba afara (tija pierce-ului e lunga si groasa) va trebui sa deschizi gura f f mult. E naspa. Modul de a saruta va fi f mult afectat. Daca pana atunci aveai senzatia ca te pricepi si esti bun/a la asta... ia-ti adio.

| CrazyRat a răspuns:

Da am eu de 3 ani happy.
De durut am crezut sa o sa ma doara ca naiba dar de abia am simtit ceva numa am simtit cum trece acul prin limba (nu durere nu nimic si inca fara anestezic happy ), o sa fie mai incomod cand mananci ca ti se umfla otara. Infectie da am auzit la cei care au consumat lactate, dar si asa foarte putine cazuri (1 la 50 de persoane). Cei de la salon te poti increde in ei linistita.
Bafta!

| Anonimul122 a răspuns:

Iti zic, asa iti dau un sfat prietenesc, nu-ti pune asa ceva, se infecteaza, doare tare, daca se infecteaza prea rau, doctorul va trebui sati taie limba, cunosc un prieten care a facut la fel, si i s-a infectat, findca aia cand iti fac gaura, acele, nu le mai spala, le infierbana pur si simplu, ca cum fac aia de la tatoaje, si ia sa infecta limba o avea mova. si nu stiu ce a patit, pana la ura, dar iti zic, este, foarte, naspa, sa patesti asa ceva, eu ti-am dat un sfat, daca vrei il urmezi daca nu nu,

funda. id eu de mess mihaiplacinta96

| OanaMada a răspuns:

Am avut si eu pana m-au vz ai meilaughing ghinion, sa stii ca nu doare pe moment dar dupa ce iti faci gaura si ti se umfla limba ca naiba, nu o sa mai mananci o zi 2 si o sa te doara dar dupa vreo 4 zile se dezumfla si e totul ok. daca tu chiar iti doresti atat de mult fa-ti dar o sa te plictisesti de el nu e cine stie ce asa am crezut si eu dar m-am plictisit repede happy

| CoxOno a răspuns:

Daca iti doresti asa tare ''bagati pirsing''
nu doare chiar asa tare si de infectat la salon specializat nu prea vad, ti se va umfla un pic limba si nu ai voie sa bei lapte, sa mananci mai multe supe.

| bluuee a răspuns:

Nu doare atat de mult cum te sperie ce probabil ai citit, o sa ai limba putin umflata cateva zile, nimic mai mult. N-o sa iti spun despre ingrijire si restul pentru ca presupun ca ai citit si tu n articole pana acum. Daca ai grija sa il mentii curat n-ar trebui sa ai probleme cu el. Daca se infecteaza prea urat poti oricand sa renunti la el, dar slabe sanse sa ajugi pana acolo. happy

| Anndreea49 a răspuns:

Sa nu-ti faci o prietena de-a mea si afacut acum 4 ani si a ramas mutaa

| funkypunky17 explică:

Ia o carte de romana poate te ajuta la ceva.E de pomana dar macar incearcahappy

| funkypunky17 explică:

Macar noi vorbim corect tataielaughing

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru funkypunky17):

"Da tu chiar nu poti sa iti ti parerile pentru tine?"

Vorbiti corect, zici? Se scrie sa iti TIIwinking

| funkypunky17 explică (pentru ChocolateFantasy):

Aici ai dat-o si tu in baralaughing
Uita-te sa vezi cum e corect si apoi baga-te in discutiiwinking

| ChocolateFantasy a răspuns (pentru funkypunky17):

Serios? Nu mai spune, nu te mai contrazice ca te faci de rahat. Unde vezi tu ca se scrie "Ti?, mai fato? Te mai dai si desteapta.Fa-mi un printscreen la cartea de romana INAINTE sa imi zici mie ca am dat-o in bara! Auzi si tu bazaconie, cica nu se scrie SA ITI TII, se scrie SA ITI TI ..Doamneee,mare-i gradina ta, prostu tot prostu striga.Te rog sa-mi dai si mie copy paste unde scrie astawinking

| funkypunky17 explică:

Da tu chiar nu poti sa iti ti parerile pentru tine?laughing
Omule, esti penibil in tot ceea ce faci.
Daca noi suntem o generatie de CACAO atunci voi sunteti direct de C**at.
Neneaaa, deja ma plictisesti.Du-te si cresteti copchii asta in cazut in care ailaughing

| funkypunky17 explică:

Daca ai tai nu au avut bani sa te intretina asta nu inseamna ca si eu sunt la fel.Asa ca gurita mica frustratule.
Poate langa trotuar te-a facut mata pe tine, cine stie?happy

| funkypunky17 explică:

In locul tau nu as mai sta aici, m-as duce si as face ceva cu viata mea.
Halal de om estilaughing>TU nu ai familie pana la varsta asta sau esti vaduvlaughing?

| Kepkyo a răspuns:

Daca preferi sa fi gaurit n-ai decat, ar fi un raspuns mai in regula dar mai bine nu te prosti si pastreaza-ti limba!