| feliciazavoraru a întrebat:

Voi cum credeti aparatul de indreptat parul este daunator parului? Adica il arde daca al folosesc de 3 ori pe saptamana?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Căldura crescută duce la uscarea firului de păr și de aceea se și distruge!
Placa de îndreptat cu cât este folosită mai rar cu atât părul este mai protejat, apa de spălare să nu fie prea caldă, folosește balsam hrănitor, părul să se usuce în mod natural.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| TeIubesccc a răspuns:

Da, este daunatoare placa, ca si fhonul si ondulatorul, dar intr-o masura mai mare. dar nu se intampla nimic daca o folosesti o data pe saptamana. asa e cel mai indicat. si incearca sa folosesti si balsam. Succes! >; d< Fundita? puppy dog eyes

| norbee1994 a răspuns:

Eu asa stiu ca chica e destul de periculos, daca il folosesti des

| bingbang_2202 a răspuns:

Normal ca il arde.winkingMai bine foloseste un spray pentru protectie impotriva caldurii!winking si incearca sa folosesti placa mai rar.

| RaluuRaluu a răspuns:

Nu trebuie folosit in exces. dar nu exista posibilitatea ca sa.l arzi in 3 zile pe saptamana. totusi ca sa fii sigura foloseste un sampon sau balsam special pentru asta kiss

| SugarLips a răspuns:

Placa este un aparat folosit de obicei pentru indreptarea sau incretirea parului deoarece in unele cazuri aceste aspecte nu sunt date de la nastere. Placa, dupa parerea mea trebuie folosita la ocazii speciale adica la o nunta la un banchet la un botez dar in niciun caz de 3 ori pe saptamana, bine...asta daca nu vrei sa ai un par ars si urat...

| danialex00_4148 a răspuns:

De 3 x pe saptamana nu, in nici un caz dar in fiecare zi ai sanse sa ramai si fara par! bafta