| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare, as vrea sa fac o depigmentare a pielii (ten), am trimis mesaj la o clinică din București și a zis că trebuie să mă duc la un medic dermatolog mai întâi, oare îmi va recomanda doar rahaturi de creme? Eu am crezut că la clinica se depigmentează instant cu laser! Fata mea nu e neuniformă, vara mereu mă mai închid mai tare! Pe când burta/pieptul sunt părți care sunt deschise!
Voi ce credeți merită?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai bani si nu ai ce face cu ei? Si burta/pieptul nu se inchid la culoare?

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Nu nu se închid pentru că acolo nu bate soarele pentru că sunt acoperite de haine, iarna poate că mă mai deschid puțin dar, nu prea pot fi egal că tenul și fie deschis că și burta

| Simpatic a răspuns:

Din punctul meu nu merita, si nici nu stiu cu alti bani decat zeci de mii de euro daca vin rezultate bune, nici asa nu as face lucrul acesta, nici daca s-ar putea!
sunt oameni de culoare multi in Romania, africani, nu am vazut sa ii bata pentru asta cineva pe strada!
iar tu esti negru ca ei, asa ca de ce ai vrea sa fii altfel?
eu as vrea sa fiu precum grecii sau egiptenii la ten, si cine sa ma judece daca as avea tenul lor si de ce? fiecare sa isi vada de treaba lui, nu conteaza ce culoare a pielii ai, nu conteaza cat de lung ai parul important este cat de mult gandesc -zici o piesa cunoscuta in trecut semnata Pasarea Colibri

| johnnny123 a răspuns:

Mai bine te-ar preocupa alte aspecte (mult mai importante) ale persoanei tale decât culoarea pielii...

| StoicAnalysis a răspuns:

Merita sa investesti banii in dezvoltare personala precum educatie, hobby-uri, divertisment... Nu rezolvi absolut nimic daca incerci sa-ti schimbi infatisarea.
Si eu am nasul mare si am inceput de chelie la 25 de ani ai mei, dar nu ma apuc sa bag bani grei ca sa schimb asta. In schimb, mi-am investit banii si inca ii investesc in ceea ce am spus eu mai sus. Si lucrurile imi merg mult mai bine in viata din moment ce ma educ. In plus o sa arati mega dubios dupa ce te fac aia cu laser-ul. O sa fi alb ca branza la inceput laughing).

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Iti spun adevarul verde in fata, asta ca sa nu regreti pe parcurs. Nimanui nu-i pasa de tine si nimanui nu o sa-i pese chiar si daca te faci frumusel. Singurele chestii care atrag oamenii sunt: puterea, banii si influenta. Atata timp cat tu ai ceva de oferit, indiferent ca vorbim de sentimente, resurse materiale sau servicii, esti acceptat in societate. Bineinteles ca si tu trebuie sa te astepti sa ti se ofere ceva la schimb.
Ce le poti tu oferi oamenilor daca te faci albinos? Cu ce te ajuti pe tine daca te faci albinos?
Nu faci absolut nimic cu schimbarea asta. Ba mai mult, o sa rada lumea de tine la inceput pana prinzi putina culoare de la soare in timp. Si la final ramai in aceeasi situatie si cu banii pierduti.

| nyoentox2002 explică (pentru StoicAnalysis):

Daca a fi alb as arata mult mai bine! vreau culoarea pielii pe față cum o am și pe burtă!
Când văd pozele in vara asta la cat de negru eram imi vine sa vomit! mie mereu mi-a plăcut să arăt bine,că daca arăt bine am mai multă încredere în mine, și aș putea să agăți fete, că așa nicio fata nu se uita la mine! Și mai mult rade lumea de mine daca sunt inchis, poate iarna arat cat de cat ok, dar vara trebuie sa umblu mereu cu crema antibronz după mine și nici aia nu știu dacă își face efectul!

| StoicAnalysis a răspuns (pentru nyoentox2002):

Sunt destul de multi oameni frumusei si albi care sunt singuri si depresivi. Adica nu culoarea pielii te dezavantajeaza pe tine. Ci felul tau de a gandi.

| Lupică27 a răspuns:

Nu, nu merita bataia de cap si banii aruncati pentru atata lucru.
Doar femeile au astfel de preocupari si obsesii, wtf.