| NYØ2002 a întrebat:

Ce pot face sa imi creasca barba? Eu am o mustata de fecioras par sub barbie si un cioc sub buza si eu vreau si pe obraji, langa ureche(stiti la ce refer). Acasa am crema depilatoare si daca ma dau o data pe luna sau la 2 saptamani o sa imi creasca pana la 18 ani ca am 17 ani jumate.Nu e tot la fel ca bigul? Ca imi ia tot nu ca masina de tuns.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Barbiereste-te mai des, cu aparat de ras. Astfel radacina firelor de par se va intarii si vor creste si fire noi.
Daca te epilezi, atunci radacinile firelor se smulg, din ele nu va creste fir de par, iar fire noi vor aparea mai putine si mai slabe, peste cateva luni.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face nimic, astepti sa mai cresti, ca barba si parul facial cresc hormonal. La unii baieti, perioada de pubertate se incheie la 20 de ani si s-ar parea ca si la tine.
in orice caz, barba si mustati ar fi chiar ultimul lurcru pe care ti l-as recomanda tie, fiind creol si micut de statura, chiar ai arata ca un tigan.
Incearca sa te barbieresti si sa nu-ti lasi niciodata par pe fata, macar "arati mai alb".

| Bizon95 a răspuns:

Te intorci in timp si o pui pe maica-ta sa te faca cu un barbat barbos! big grin

ce vreau sa spun e ca nu poti sa modifici genetica
eu daca nu ma rad odata pe zi arat ca dracu, si am un prieten care se rade odata pe saptamana, si abia se observa ca are ceva barba
si amandoi nu mai suntem tinerei... de ceva vreme (muuuulta apa pe Dambovita)

deci, genetica, iar foarte dur e la chinezi si japonezi, sa isi creasca barba, nu stiu daca ai vazut Kill Bill vol.2 in care marele maestru chinez abia avea cateva fire de par in barba si era clar ca isi doreste (barba)

sper ca am dovedit ABSOLUT, ca numai genetica conteaza si nu ai ce sa faci!

| Goete a răspuns:

Altii folosesc crema depilatoare sa nu creasca happy
Peste 10 ani sa imi spui rezultatul