| Onutsu a întrebat:

Salutare,
Cum au inceput sezonul nuntilor, voiam sa intreb in legatura cu o costumatia pe care incerc sa o formez pentru o nunta. (pantofi, blugi mai eleganti, camasa cu (cravata sau papion?), iar deasupra merge un sacou sau? Astept raspunsuri utile, nu imbecile.O zi faina!

1 răspuns:
| Antistescu_Lumiaris_1988 a răspuns:

Vrei neaparat sa iti iei blugi pe tine? Eu as propune daca vrei sa fi ma casual spre elegant sa iti iei o pereche de pantaloni (maro inchis, verde inchis, bleomarin gri inchis sau culoarea petrolului)tip "pana" (mai stramti jos) cu o camasa neagra(depinde si ce pantaloni alegi ex:daca pantalonii sunt negrii atunci alegi o camasa colorata, iar daca pantalonii sunt colorati, camasa sa fi inchisa la culoare) cu maneca lunga si papion colorat iar pe deasupra poti lua un cardigan gri sau negru sau un sacou tip tunica "sau"un sacou cambrat. Cat despre pantofi incearca sa mergi spre piele lacuita ar da foarte bine, iar ca accesorii doar un ceas la mana elegant si o batista la sacou in ton cu papionul.
O zi faina!