| Lucaaragiale23 a întrebat:

Salutare
Cum scot mirosul urât din addiasi? Din interiorul lor de precizat că mă spăl zilnic pe picioare și tot zilnic schimb și ciorapi
Ce pot face sa scap de miros? Înafara săi spăl? Ceva soluții acasă sau de cumpărat
Adidași din piele

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Exista spray-uri care ar trebui sa omoare bacteriile si sa neutralizeze mirosul. Daca branturile sunt detasabile le poti scoate numai pe alea si spala, iar in rest sa le lasi mereu la aerisit.

| Frank51 a răspuns:

Majoritatea îi poți spăla direct la mașină, iar la cei care nu se pot spăla în mașină o faci manual.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu contează materialul, o sa ai nevoie in primul rand de un dezinfectant de încălțăminte ceva gen
https://www.emag.ro/......DDG60ZMBM/
Iar la o săptămână-doua e necesar să îi speli la mașină într-un astfel de săculeț pentru a nu-i degrada
https://www.emag.ro/......DC2DDSBBM/

Astfel mai previi din mirosurile neplăcute, că de stopat nu ai cum.

| adryang78 a răspuns:

Poate șosetele sunt de vină, nu sunt de calitate.
Presară bicarbonat de sodiu în interior și încearcă să porți doar șosete de bumbac.

| Drake21 a răspuns:

Bagi ziare in ei

| AdrianFoanga a răspuns:

Daca sunt fabricati in China poti sa-i pui in gunoi. Nu e alta solutie.