| NimicGol a întrebat:

Imi transpira piciorul in adidasi si miros urat! Cum fac sa scap de miros?
PS: Ma spal pe picioare zilnic si adidasi o data pe saptamana...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cel mai ieftin pentru adidasi, pui 1/20 parte de otet in apa de spalat cu care speli adidasii si sosetele, iar pentru picioare iti iei un spray de la farmacie cu extracte de plante si nu mai stiu eu ce si iti dai de 3-5 ori pe zi cu el.

| trăncănici a răspuns:

După ce te speli bine pe picioare cu buretele, cureţi şi sub unghii, răzuieşti bătături, etc, bagi picioarele într-un lighean cu apă caldă în care ai dizolvat 2-3 linguriţe de bicarbonat de sodiu! Dacă ai bani de cheltuit, du-te la farmacie şi spui ce te doare.Îţi vor da o soluţie fffff mentolată(îţi iau foc picioarele). Vezi instrucţiunile farmacistului.soluţia aia merge şi prntru axile.

| trăncănici a răspuns (pentru trăncănici):

Bicarbonatul merge şi la adidaşi. După clătire, îi înmoi în apa în care ai ţinut picioarele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o pudra speciala. Nu mai tin minte exact cum se numeste (si eu am avut nevoie de ea cu mult timp in urma). Face minuni. Dupa cateva saptamani/luni, nu vei mai avea nimic.
Intreaba la farmacie sau la medicul de familie. Ei vor sti despre ce e vorba.
Iti doresc noroc si sa ai o zi frumoasa.

| VyCanisMajoris a răspuns:

Adidasi sunt de calitate inferioara, mai bine cumpara-ti o noua pereche!

| cristina6713 a răspuns:

Exista niste shpraiuri speciale cu care te dai in adidas.

| justHISgirl a răspuns:

Schimba mai bine adidasii, daca nu sunt din piele sau nu sunt calitativi-provoaca transpiratie, si in plus nu face bine pielii tale...

| Madellina a răspuns:

La farmacie sau in supermarketuri gasesti pudra de talc. Din cate stiu eu este buna si pentru incaltaminte.

| Aiii3 a răspuns:

Pui 3-4 picaturi de formol intr-un lighenas de apa calda si iti pui picioarele vreo 10 minute, iti garantez ca merge, eu schimbam mirosul in casa din cauza asta, si bunica m-a sfatuit sa fac asta.:* Funda? Garantat merge, am folosit acest "leac babesc" pe propria piele.

| Zenithf a răspuns (pentru Aiii3):

Este buna treaba cu formolul, dar daca nu poti gasi, otetul este un inlocuitor foarte bun. Omoara si el microbii, doar ca trebuie sa fie in concentratie ceva mai mare. big grin

| MnameM a răspuns:

Iei adidasi si ii bagi in frigider seara pana dimineata. Atentie bagi fiecare adidas intr-o punga zip-lock dar nu o inchizi. Efectul pe care il are frigiderul este ca omoara microbi care d-au mirosul respectiv