| Marian20002 a întrebat:

Salutare!
De un an încoace îmi tot cade parul, tind sa cred că, din cauza plăcii de par pe care am folosit-o timp de vreo 2 ani, ideea e l-am tuns destul de scurt in urma cu câteva luni, dar tot continua sa cadă.
Țin să menționez faptul că folosesc un șampon de la gerovital anti-cadere, de asemenea, un balsam tot dea gerovital anti-cadere.
Mă puteți ajuta cu niste sfaturi, ceva, va rog?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Caderea parului poate avea atat cauze externe, cat si interne.

Ma gandesc ca ai putea consulta un specialist, pentru a identifica o posibila cauza interna si, astfel, sa primesti tratamentul adecvat.

In ceea ce priveste samponul, ai putea incerca sa cauti la un plafar un sampon anticadere si eventual vun tonic capilar, care sa nu contina substante toxice care afecteaza parul. Sunt multe variante aici, poti apela la un consultant dintr-un plafar pentru a te putea ajuta sa faci alegerea potrivita.

Bafta!