| NYØ2002 a întrebat:

Eu am o luna de cand nu m-am mai tuns si ma tund in noiembrie.Eu vreau sa imi fac coada (dupa coc)si la frizerie imi ia mult par.Eu mai am oleaca sa imi fac marimea minima de par pentru coada.Cum ii spun sa ma ia?
Ii zic in parti pierdut si sus rarit sau sa ii zic sa imi ia varfurile?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ii spui frizerului ca vrei sa-ti lasi coada, el doar sa te aranjeze (pe laterale, perciuni, etc.).
Firul de par creste in medie 0.3mm, adica cca. 1cm intr-o luna.
Daca tai varfurile, atunci gandeste-te ca firele va trebui sa creasca inapoi si cat va dura.

| sierra1 a răspuns:

"Cum ii spun sa ma ia?"

dacă am vedea cum arată părul am zice: din părți sau doar de (pe) la spate dar așa, pe ne-ve...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arata-i o poza cum ai vrea sa arate la sfarsit.