| clausialin a întrebat:

Salutare fetelor, spuneti-mi si mie ce sampon sa folosesc sa imi creasca parul mai repede? Dar sampon nu uleiuri sau altceva... :*:*:*

Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Nu ai cum sa influentezi un proces natural. Este ca si cum ai vrea sa nu mai cresti in inaltime. Parul are ritmul lui de crestere in functie de organism. Poti in schimb folosi sampoane cu vitamine, cu grau (de la plafar, sau cele pentru copii) pentru a creste parul frumos si a avea un scalp sanatos. Uleiul de ricin ajuta cumva la cresterea parului, zincul tablete ajuta la cresterea parului, dar nu va creste peste noapte si nu poti spune ca azi e mai lung ca ieri.

5 răspunsuri:
| wertori a răspuns:

Nu poate sa iti creasca parul cu ajutorul unui sampon sad. Doar sa il regenereze, dar el tot la fel va creste.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! cel mai bine e sa aplici masti naturale pentru regenerare si in cel mai bun caz pentru stimulare, nimic nu va face sa creasca parul, eu folosesc masca pe baza de ou+ulei de masline+zeama de lamaie, acum 3 zile am tuns din par pentru ca era prea lung si nu avea forma, si sa stii ca sunt multumita in urma rezultatelor de pe urma mastilor aplicate.

| ydal a răspuns:

Eu am folosit, la recomandarea cuiva, tinctura de ardei iute. Se gaseste la plafar si nu e scumpa. Se maseaza pielea capului iar dupa cateva minute de speli ca de obicei. Daca te tii de "tratament' rezultatatele nu vor intarzia sa apara...Bafta happy

| AliceThai a răspuns:

Nu exista nici un tratament, din cate stiu eu sad
Dar, poti incerca masajul capilar (il faci singur) cate 5-10 minute/zi; o sa ajute circulatia si se spune ca stimuleaza si parul (radacina) asa ca s-ar putea sa ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este la Gerovital un sampon pentru caderea parului si ajutarea cresterii lui. Nu prea imi pot da seama daca mi-a mai crezut ca nu stau sa il masor dar de cazut nu prea mai cade ca inainte in cantitati coplesitoare.