| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca se pot corecta cicatrici de pe fata cu grefe de piele sau orice alta interventie chirurgicala? Si daca stiti o clinica buna din Bucuresti sau din apropiere... Funda cel care ma lamureste cel mai detaliat.

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Am cautat la americani, iti ofer primul link pe care l-am gasit in Romania.
http://www.med-elite.ro/......ntare.html
Din ce am citit la americani, operatia poate fi facuta oricarei persoane care nu fumeaza, la orice varsta. Cicatricea nu va disparea complet, va fi micsorata, estompata, facuta cat mai putin sesizabila.
Ma gandesc ca e rau tare sa ai o cicatrice pe fata. Am pe gat si pe ceafa si a durat 2 ani sa ma obisnuiec cu ideea, tu probabil primesti si remarci tampite si priviri curioase, oooof!
Important e ca se poate. :)

| sile03 a răspuns (pentru valentingb):

Multumesc pentru raspuns!

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Din păcate, cicatricile răman mereu pe suprafața pielii, deci vizibile.

| valentingb a răspuns:

Buna! Pentru cicatrici exista multe creme, sintetice sau naturale, care refac tesutul destul de bine. Unele farmacii fac propriile creme iar unii doctori dermatologi au si ei propriile retete pentru cicatrici. In comert gasesti de exemplu Dermatix sau Contractubex gel.

| sile03 a răspuns (pentru valentingb):

Am incercat peeling urile care sunt peste orice creme si sunt foarte slabe rezultatele. tocmai d asta vreau operatie chirurgicala. doar ca vreau sa stiu daca intr adevar se poate face si la fata.

| MiNuTz a răspuns:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!

>> Minecraftcodes.info