| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU! Am 16 ani si m-am gandit sa imi fac un tatuaj pe spate, desigur, daca voi avea acordul parintilor. Se poate deforma din cauza intinderii pielii sau ceva?(Daca mai slabesc/ ma mai ingras) Mai poate fi afectat? Multumesc, dau funda!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu zic sa te mai gandesti si sa iti faci un tatuaj daca vrei pe la 18 ani cand esti deja major, asta ca s-ar putea peste ani sa nu iti mai placa si sa te gandesti ca ai facut o alegere gresita.
Asta ti-o spune un "tatuat"

| sierra1 a răspuns:

"un tatuaj...Se poate deforma din cauza intinderii pielii sau ceva?"

dacă e mic și deformatea e mică, insesizabilă

| Catrice a răspuns:

Normal,de la happy acum ajunge la sad la bătrânețe.

| NarcisIfrim a răspuns:

Odata cu cresterea in varsta, cresti si in inaltime si greutate, dar nu exgerat. Pielea normal se va intinde, dar tatuajul nu se va deforma.