| Wenttmann a întrebat:

Eu am parul sătean, il mai mai mare sus si mai scurt in părți (un 3-4), vreau sa mi-l vopsesc doar pe cel de sus blond. Cum fac sa nu-mi pice vopsea pe cel din părți? Sunt băiat. Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi o crema grasa pe zonele in care vopseaua nu doresti sa prinda. Aplici pe acele portiuni (poti aplica si pe frunte pana la linia capului, dar si urechile si zonele pe unde crezi tu ca mai poate ajunge vopseaua). Facand acest lucru, vei putea sa le indepartezi ulterior. Aplici vopseaua de la carare. Este bine sa incepi cu acele carari bine realizate. Incearca sa depasesti cat mai putin acele delimitari. Sa nu uiti sa aplici vopseaua pana in crestet si insista la radacini. Totusi consider ca parul din parti trebuie ras avand in vedere stilul de tunsoare la care te referi, daca am inteles si mi-am imaginat exact ce trebuie.

| Wenttmann explică (pentru anonim_4396):

OpenEyes, multumesc mult pentru raspunsul acordat. Si da o sa ma rad prin parti dupa ce ma vopsesc sus.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wenttmann):

Pentru nimic. Sa fi multumit de rezultat! Eu sper in reusita noului tau look.

5 răspunsuri:
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Si eu am studii in domeniu.De semenea am facut multe experiemente atat pe capul meu, cat si pe al altoralaughing. Totusi, nu te vopsi singur.Sunt sanse mari sa scape fire nevopsite, mai ales la blonda, cand treuie aplicata cantitatea uniform.La negru,la saten,roscat mai intinzi, dar blonda, daca facii asa s-ar putea sa te trezesti cu portiuni mai deschise si altele mai inchise.Cel mai bine, pentru aceasta operatiune pui pe cineva sa te vopseasca, cineva care a mai vopsit.

| Wenttmann explică:

Vreau sa devin stylist asa ca fac experimente le mine

| Michone02 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la salon, deoarece ai mai multa siguranta.