| xFarmer a întrebat:

Revin cu o intrebare foarte serioasa,si rog specialistii in Sala de Forta sa imi raspunda.
In ultimul an am facut sala zi de zi,cu anumite pauze in timpul saptamanii,a durat cam 7 luni...recent am facut o pauza de 2 luni,deoarece nu aveam destul timp sa mai ajung si la sala...
M'am reapucat pe data 6.07.2012 cu exercitiile la piept.
Din moment ce am ratat ziua de luni,cand se face pieptul,daca tot au avut pauza niste tovarasi de'ai mei,am zis sa bag pieptul,ca sa facem toti aceleasi exercitii.
Tin sa va spun ca : Marti am bagat piept + triceps. Miercuri am bagat spate + biceps,iar Joi am bagat Trapez + Umeri.
Astazi este sambata,eu inca am o febra ingrozitoare la : Piept,Biceps,Triceps,Trapez si Spate.
Nu am avut febra asa mare nici cand m-am apucat de sala.
Poate fi ceva mult mai serios decat o febra musculara?
Ruptura de muschi,sau ceva mai grav?
S'au este din simplul fapt ca am avut o pauza mai indelungata?
Tin sa va reamintesc ca antrenamentele mele au fost "Hard",in sensul antrenamente "intensive".
Am facut cam cu aceleasi greutati cu care faceam inainte.
Va multumesc enorm celor care imi veti raspunde + fundita !
Multa Bafta va urez !

Răspuns Câştigător
| costel09 a răspuns:

Nu te-ai incalzit bine inainte de antrenamente. Dupa o pauza, trebuie sa faci exercitii cu greutati mai mici, decat inainte de pauza, cam o saptamana. Este o simpla febra musculara. Succes

1 răspuns:
| Simonaaaaa a răspuns:

Este din cauza ca ai facut o pauza mare. Stai linistita fa sport in continuare si o sa scapi de ea.