| Anonim420420 a întrebat:

Salut, fac sala de 3 luni si am folosit programul acesta dar nu fac febra musculara niciodata, dar pot spune ca m-a crescut 5 kilograme pentru ca sunt foarte slab
Luni piept biceps
Marti picioare
Miercuri pauza
Joi umeri triceps
Vineri spate trapez
Sa mai raman la acest program sau sa il schimb cu unul care se schimba la 2 saptamani acela fiind
Sapt 1
Luni piept biceps triceps
Marti spate umeri trapez
Miercuri pauza
Joi picioare abdomen
Vineri piept brate
Sapt 2
Luni spate umeri trapez
Marti picioare abdomen
Miercuri pauza
Joi brare piept
Vineri spate umeri trapez
Pe care sa l folosesc? Si apropo ar trebui sa fac si antebrat saptamanal? Nu am facut niciodata pentru ca am crezut ca va creste de la sine cu celelalte ez pentru brate, cam in ce zi din cele 2 antrenamente s ar potrivi sa fac antebrat?

1 răspuns:
| Doja a răspuns:

Cate repetitii faci? Daca faci prea multe inseamna ca faci cu greutati mici. e imposibil sa nu faci febra daca faci efort. Daca faci repetitii cu greutati la care duci maxim 6-9 repetitii ar trebui sa ai febra.

Pentru antebrat faci plate pinches si reverse curls. Poti face odata cu ziua de biceps.

Daca vrei sa optimizezi, baga bicepsul cu spatele si lasa tricepsul cu pieptul, ca sunt legate.

Si poti sa mai bagi si sambata/duminica ceva