| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! Vin si eu cu o problema...Stiti cumva niste remedii pentru a opri caderea parului? Fara medicamente, ceva natural daca se poate. Tin sa mentionez faptul ca sunt o tanara adolescenta.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andrux a răspuns:

Numeroase uleiuri te pot ajuta atunci cand ai probleme cu caderea parului, aminteste Ayushveda. Uleiul de masline, uleiul de nuca de cocos si uleiul de migdale pot controla caderea parului. Cu oricare dintre aceste uleiuri poti practica un masaj de trei ori pe saptamana. Uleiul trebuie sa fie fierbinte. Un tratament cu abuz, dupa ce faci masaj cu ulei, va face ca firul de par sa fie mai rezistent. De asemenea, daca vei aplica cateva picaturi de ulei pe parul ud, acesta va fi mai tare.

Oo da.si daca folosesti uscatorul de par fa-o mai rar. Acesta va subtia firul de par, care se va rupe mai repede.

Daca vrei tu. fundita?

2 răspunsuri:
| blonda_6663 a răspuns:

Teoretic, trebuie sa te duci la doctor deoarece caderea parului poate avea o cauuza interna (asociata cu alte simptome). lasand asta la o parte, ce am incercat eu:
in functie de finante: revalid (pastile)-e bun, trebuie sa tii o cura de 3 luni,
foltene- sunt fiole pe care le aplici la radacina parului odata la 2 zile. astea sunt oleaca mai scumpe, dau rezultate, si pentru cateva luni (maxim 6) nu iti mai pica parul
am mai incercat o lotiune pe baza de petrol de la gerovital (petroleum). e destul de buna, dar trebuie sa te speli bine (sa nu ramana mirosul specific). uite mai multe detalii: http://desprecosmetice.wordpress.com/......petroleum/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uleiuri esentiale si uleiuri vegetale contra caderii parului {
Ulei esential de Bay saint Thomas
Ulei esential de Nard jatamansi
Ulei esential de grapefruit
ulei esential de cedru de himalaya
Ulei vegetal de camelie
Ulei vegetal de sapote
Ulei vegetal ricin
Unt de murumuru