| Cristian_Titel_2001 a întrebat:

Salutare
! Vreau sa ma tund, cu 1 sau cu 2 si poate o sa-mi las parul sa creasca, sa am plete. Ar fi mai bine sa ma rad in cap? si in cat timp mi-ar creste parul? am 16 ani

Răspuns Câştigător
| Alex264 a răspuns:

Lasa-l direct sa creasca, si nu te lua nici pe parti sau la spate, deoarece daca creste doar de sus, va arata ca o frizura de cocalari, nu plete de metalist. Atata timp cat ce creste de sus e la la fel de mare sau putin mai mare(acum) e totul ok. Ce creste de pe parti il poti da dupa urechi cat timp inca creste, daca ti se pare ca arata ciudat. Va creste cam 1-1, 5 cm pe luna, depinde de particularitatile parului tau, mie imi creste destul de repede, am un par destul de lung pot spune, ce creste de la spate si parti are un rol important in intregul stil, mai ales cand marimea e medie, pentru a te putea diferentia de Fuego sau de un cocalar. In vreo 8 luni asa, o sa ai un par destul de mare, astfel incat sa-l poti aranja sau chiar tunde pentru orice stil vrei.

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

De ce sa te razi in cap daca vrei sa-ti lasi pletelaughing)?
Nu vad rostul.
Parerea mea este sa il lasi sa creasca si sa te tunzi doar pe parti si in spate.

| Cristian_Titel_2001 explică (pentru Eduard619):

Sunt metalist, mi se potriveștehappy

| NRazvan a răspuns:

O sa dureze mai mult de 3 ani sa-ti creasca parul mai jos de umar. Plus ca societatea de rahat in care traim n-o sa te prea accepte... iar aste te poate afecta pe vitor.