| xDianaaaaa a întrebat:

Sarea de mare chiar ajută împotriva căderii părului? Răspundeți doar dacă ați încercat vă rog, dacă da, trebuie să fie iodata sau neiodata? Și odată la cât timp trebuie aplicată? Când au apărut rezultate? REPEDE PLZZ FUNDA

3 răspunsuri:
| kopli a răspuns:

Nu ajuta mai mult decat sarea obisnuita. Adica deloc, impotriva caderii parului. Pentru ca e sare extrasa din apa marii, prin evaporare. Sarea de mare e usor iodata natural.

| xDianaaaaa explică (pentru kopli):

Am văzut multe site.uri care spuneau că face minuni...Tu ai încercat?

| kopli a răspuns (pentru xDianaaaaa):

Nu a fost nevoie.
Acele site-uri, spun orice pentru profit. Au chiar si "cumparatori multumiti". Comentarii false, desigur, postate chiar de ei.
Parul poate sa cada daca este prea gras sau daca exista o boala. Daca e gras, spalatul des, cu un sampon care nu usuca prea tare, este util. Daca nu, e nevoie de un control medical.