| irinuta1113 a întrebat:

Saritul in coarda ajuta la inaltirea corpului?

7 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

NU! Si nu este recomandat persoanelor de sub 25-30 de ani!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Vrei sa cresti in inaltime? Mergi cat mai des ca sa inoti! In felul aceste chiar poti depasi, putin, conditionarea genetica

| Arthiom a răspuns:

Cand sari in caorda apesi pe articulatii si cartilajele de crestere, nu le intinzi, deci in loc sa cresti o sa incetinesti cresterea in inaltime.

| annempx a răspuns:

Nu.

| Pitbullllll a răspuns:

Nu ajuta la nimic mai bine te apuci de un sport pentru fete pe care poti sa il practici si acasa un exemplu bun este aerobicul

Răspuns utilizator avertizat
| gălbenea a răspuns:

Îți recomand volei sau baschet și nu înot pentru că există riscul de a-ți lăți spatele