| anonim_4396 a întrebat:

SAritul cu coarda ajuta la cresterea in inaltime si la 20 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La 20 de ani nu stiu daca te mai ajuta cu ceva

| anonim_4396 explică (pentru mona):

Se zice ca baietii cresc pana la 25 de ani...pana la 22 stiu sigur dar 25 pare cam dubioslaughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Nu cred... oricum nici nu stiu de ce am pus intrebarea asta ca stiu ca se poatelaughing

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Se poate, dar nu cu săritul corzii! Nu ma intelege gresit! Vrei sa cresti neaparat? Fă cum a facut vecinul meu, care a uitat sa se mai opreasca...Sincer iti zic, are 24 ani si face baschet din plăcere, de trei ani de zile. Are acum 1, 90, a crescut ca o floare căreia i s-a pus apa zilnic, iarta-mi comparatia. Numai asta face toata ziua. Si-a improvizat pe terenul din fata blocului niste cosuri si bate mingea toata ziua...Deci, cu baschet te inalti. Vorbeste cu un profesor de sport ca te invata ce exercitii sa faci. Nu te lăsa. Dacă vrei, poti!

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Da vreau neaparat...dar din pacate n-am cum sa joc baschet angry

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

happy...da stiu ca pot, asa de curiozitate...ce inaltime avea vecinul tau cand s-a apucat de baschet!?

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Salutare...din nou eulaughing))

ziceai ca vecinu tau are 24 de ani si face baschet de 3 ani, asta inseamna ca la 21 de ani a inceput sa creasca...right?
poti te rog sa imi zici ce inaltime avea la 21 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 1, 69....de preferabil 1.79 - 1, 83

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda...si eu as merge la inot ca nici eu nu prea stiu sa inotlaughing)(sa nu zici la nimenilaughing ) da nu am unde ca aven un strand naspa de totlaughing)) si la timis n-am de gand sa merglaughing))
si app...nu trebuie neaparat sa nu stii sa inoti ca sa te inecistraight face

oricum bafta pe lunitongue

| jacheline a răspuns:

Eu am mai crescut la 20 de ani 4 cm...si sunt fatahappy

| anonim_4396 explică (pentru jacheline):

Inseamna ca mai am ceva sanse sa cresc... speranta moare ultimalaughing

| anonim_4396 explică (pentru jacheline):

big grin....si ai crescut asa fara sa faci nimic sau ai facut ceva sport!?

| jacheline a răspuns:

Da, am crescut fara sa fac nimic...din pacate pentru mine ca oricum si inainte eram inalta... sper sa nu mai cresc, vai asa te-as da daca as putea 10 cm happy

| anonim_4396 explică (pentru jacheline):

Mersi apreciez gestul!big grin...asa de curiozitate, cati ai?

| jacheline a răspuns:

Aproape 1.80sad

| anonim_4396 explică (pentru jacheline):

Ohoo...ai cevalaughing)...eu am 1, 69 straight face

| Hitman23 a răspuns:

Da deoarece omul se dezvolta pina la 25 ani.

| anonim_4396 explică (pentru Hitman23):

Unii zic ca pana la 20straight face

| Hitman23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine sa te intinzi la bara