| irinuta1113 a întrebat:

Ce ajuta mai mult la slabit saritul in coarda sau alergatul dupa parerea ta?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai mult ajuta la slabit saritul cu coarda, pentru ca sari faci un efort mult mai mare, una e sa alergi 30 de minute alta e sa bagi 30 de minute da rapid cu coarda

| Nemessys a răspuns:

Alergatul

| AnastasiaK a răspuns:

Saritul corzii arde mai multe calorii decat alergatul. Bine...acum depinde si la ce viteza alergi laughing Dar, in mod normal, raspunsul este saritul corzii.

| alex15ccc a răspuns:

Mai intai ai grija la dieta, apoi la miscare.
Si sariutl cu coarda si alergatul sunt exercitii cardio, insa alergatul arde mai multe calorii. Eventual, poti folosi coarda cand nu ai chef de alergat

| SynapseNinja a răspuns:

Cred că ambele slăbesc destul de mult, acum depinde de ce îți place ție mai mult.

| annempx a răspuns:

Alergatul clar.

| AnastasiaK a răspuns (pentru annempx):

As putea intreba cum e asa clar ca alergatul? Nu esti singura care a zis alergatul, dar sunt curioasa care sunt argumentele...

| Bianca777 a răspuns:

Saritul cu coarda

| Trifoizambaret a răspuns:

Ar fi bine sa le faci pe amândouă dar alergatul este mai eficient, dupa părerea mea