| Dianatips a întrebat:

Scuzati categoria dar sunt nedumerita. Daca am facut o comanda pe net iar adresa pe care am cerut sa se faca livrarea (prin posta romana) nu este cea care figureaza in buletin, este vreo problema? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Nu este nici o problema atat timp cat adresa specificata e cea la care locuiesti momentan, altfel risti sa primesti coletul la alta adresa inclusiv instiintarea va fi trimisa pe adresa specificata, la posta iti cere instiintarea si buletinul, nu conteaza daca cele doua adrese nu corespund

8 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

E o diferenta intre adresa de livrare si cea din buletin,de obicei e aceeasi,dar daca specifici ca vrei sa vina la o adresa si tu stai la alta, atunci e o problema pentru ca trebuie sa semnezi tu pentru primirea coletului, nu cine sta la cealalta adresa(mama, bunica, etc)

| Dianatips explică (pentru Alexandru0007):

Ideea e ca adresa mea din buletin e pe apartamentul parintilor, dar m-am mutat in acelasi oras dar in chirie si nu mi-am schimbat buletinul, iar comanda am facut-o pe apartamentul in care stau acum happy

| Alexandru0007 a răspuns (pentru Dianatips):

Atunci o sa vina la adresa de expediere, adica unde stai acum.

| Dianatips explică (pentru Alexandru0007):

Ah, deci nu are importanta ca nu figureaza adresa livrarii cu cea din buletin atata timp cat eu ridic coletul de la posta, nu? happy

| Alexandru0007 a răspuns (pentru Dianatips):

Din cate stiu nu, oricum mandatul ala vine la tine sa te anunte cand sa ridici coletul

| Oana92 a răspuns:

Nu e nicio problema, comanda va fi livrata la posta de care apartine strada pe care ai dat-o. Ideea e sa fie acelasi nume, nu adresa.

| IrinaIghi a răspuns:

Buna. Lucrez cu posta si da este problema. Daca adresa din buletin nu corespunde cu cea de pe colet, nu poti ridica, pentru ca acel colet il ridici doar pe baza buletinului. Puteai sa trimiti de exemplu pe numele mamei, sau sa scrii adresa pe care o ai in buletin daca tot stai in acelasi oras. La posta nu iti va da sigur! Iti spun din experienta pentru ca repet lucrez cu posta de ani de zile!

| Dianatips explică (pentru IrinaIghi):

Intrebam, pentru ca in vara mi-a trimis sora mea care este in Danemarca un pachet tot pe adresa asta, si l-am putut ridica chiar daca nu figura cu cea din buletin happy Multumesc oricum