| DFTBA a întrebat:

Am o problema. Am comandat ceva dupa okazii iar comanda a venit prin posta romana la adresa unde stau cu chirie. (Adresa din buletin este alta - nu e cea unde stau acum).

Agentul postal a refuzat sa imi inmaneze coletul pe motiv ca "daca e o alta persoana cu acelasi nume la adresa pe care a venit comanda!?!?"

Ce este de facut? Tin sa precizez ca nu e prima comanda onorata. La celelalte nu am avut problema asta. doar acum.

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

A facut un abuz.De ce nu ai chemat gazda.Sau mergi la dirigintele postei.Trebuie sa nu fortezi lucrurile, pentru ca sederea intr-o locuinta mai mult de 5 zile fara viza de flotant ori admitere in spatiu se pedepseste cu amenda.

| Okaziiro a răspuns:

Buna ziua,

Pentru a afla informatiile solicitate de catre dumneavoastra, puteti lua legatura cu personalul specializat din cadrul Postei Romane. Site-ul acestora se regaseste la adresa http://www.posta-romana.ro/posta-romana.html. De asemenea, ii puteti contacta si in scris la infopost@posta-romana.ro sau la numerele de telefon: 021/9393111, pentru toate retelele de telefonic mobila si fixa, si 021/9393, apelabil din reţeaua Vodafone.

In cazul in care doriti asistenta in activitatea pe site-ul Okazii.ro, serviciul de Asistenta Clienti va sta la dispozitie prin adresa de email suport@okazii.ro sau prin numarul de telefon 0374652944 de luni pana sambata intre orele 9:00-21:00.

O zi placuta,
Okazii.ro

| Coso_Cosmin_1994 a răspuns:

Invata sa scrii ( dupa okazii)! Poate asa vei primii un raspuns.