| iDangerous a întrebat:

Se pare că liceul meu organizează Halloween-ul şi este inevitabil să nu pui măcar un accesoriu înfricoşător pe tine. Consider ceva mai atractiv Halloweenul decât activităţile legate de Crăciun, Paşte etc.
În principiu m-am gândit să fiu un schelete. Am găsit pantaloni cu imitaţia oaselor respective am o vagă idee şi despre machiaj. Problema e că nu găsesc bluze cu imitaţia oaselor scheletului de la gât până la linia pantalonului cum ar veni. Am găsit doar bluze de hanorac dar erau la 200 de lei şi nu are rost să d-au atâţia bani. Ştiţi vreun site unde aş putea găsi o astfel de bluză, la un preţ rezonabil? Nu mă interesează dacă are mânecă scurtă, sau lungă, dacă e tricou sau bluză de hanorac sau că are modele. Ideea principală este să aibă acele oase şi să aibă fundalul negru.

Mulţumesc.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se spune SCHELET nu schelete.

| iDangerous explică:

Off topic.