| Sapphire a întrebat:

Se poate uniformiza culoarea tenului? Daca da, cum?
Stiti masti naturale bune pentru ten mixt?

Mersi!

8 răspunsuri:
| Sapphire explică:

Pai si ramai asa cu tenul gras de la uleiul de masline? big grin

| sofia_kiss a răspuns:

Pt ten gras este foarte bine sa folosesti produse pe baza de citirece, lamaie. Uite 3masti pentru ten gras:
1.combina 2linguri de lapte proaspat cu o lingura de branza slaba de vaci, putin suc de lamaie si o lingura de miere.Amesteca bine ingrendientele pana obti o masca si aplica pe tenul uscat, evitand zona ochilor si buzele, dupa un sfert de ora spala-te cu apa rece.
2. da un mar pe razatoare si combinal cu 2-3linguri de miere.Amesteca-le bine, intinde-l pe fata si lasa-l sa actioneze timp de 10min.La final clateste-te cu apa calduta. Obti acelasi rezultat daca inlocuiesti marul cu 3-4capsuni copate.
3. amesteca un castarvete, drojdie un morcov, vitaminaE (pastila), o lingura de smantana si putin lapte. O intinzi pe fata si o lasi 15min e f. buna o data pe saptamana.
Sper ca ti-am fost de folos. mie mi-au dat rezultat.acum incearca si tu pe care o vrei.
In ingrentientele pentru produse de ten gras trebuie evitate ceara, vaselina, lanolina, mineralele, iar f. bun ca ingrendient pentru ten gras este acidul hialonic. pup

| sofia_kiss a răspuns:

Uleiul de masline nu este bun pentru tenul gras... l-am incercat si ca demachiant si iti face fata si mai grasa, poate pentru un ten uscat dar in niciun caz pentru unul gras.eu am tenul gras si stiu ceea ce zic ca doar am incercat.

| psyho a răspuns:

Eu ma spal cu zat de cafea pe fata, sau tarate.este foarte bun pentru un ten uscat si ajuta si la scoaterea punctelor negre.la fel fac si eu ma spal cu ulei de masline.ma si demachiez cu el.eu folosesc zat si pentru gomaj, adica il aplic pe tot corpul, pentru a elimina celule moarte.incearca.

| lyss a răspuns:

In fiecare seara inainte de culcare unge-te cu ulei de masline extra virgin, dimineata spala-te cu ceai de musetel. Vei vedea rezultatele dupa cateva zile...Iti poti aplica si masti de ou (galbenus) amestecat cu miere...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu sa aflu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...stiu masti dar depinde orasul unde esti ca eu sunt din tg-jiu ca daca esti si tu din targu jiu atunci poate ne intalnim ca am eu vreo 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu doar un singur produs care este si sigur ca produce rezultate privind uniformizarea culorii tenului, se numeste Lotiune de iluminare de la Artistry ( o gama de cosmetice de ingrijire a tenului de la Amway)

* Un ten cu mult mai luminos în numai 12 zile. · Estompează petele de pe ten şi îl uniformizează.

* Revigorează tenul obosit şi îi conferă luminozitate.