| Ella3133 a întrebat:

Se prinde culoarea nuantatorului blond loncolor direct pe par castaniu? Vreau sa incerc sa colorez o suvita, sa vad cum imi sta si nu vreau sa folosesc decolorant.

5 răspunsuri:
| Oanna96 a răspuns:

Am incercat si eu si nu a functionat deloc. Eu am parul putin mai inchis.In cazul tau probabil o sa-l deschida foarte putin, greu vizibil.Deci, nici o sansa sa ajungi la culoarea dorita.Cel mai bine iei vopsea.

| Ella3133 explică (pentru Oanna96):

Vreau sa incerc ombre mai mult pe post de test. Daca iese voi folosi vopsea sau decolorant in prealabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi.a nuantat parul deloc.Doar cele mai inchise, se pare ca prind.Am incercat roscatul si a mers, blondul ...niciodata.

| Roxx_Kati_1994 a răspuns:

Nu o sa se facă blond blond, doar o sa se mai deschidă o nuanță sau mai multe. Eu de exemplu folosesc tot de la loncolor nuanțator roșcat si se prinde foarte bine, având parul un saten. Depinde si de parul tau. Încearcă pe o suvita sa vezi ce iese.