| Xenia16 a întrebat:

Si inca o intrebare. Fetelor voi ce faceti ca sa nu aveti cearcane, cosuri si riduri? Exista vreun tratament ceva?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca diverse remedii naturale. Daca nu ai foarte multe cosuri mastile din argila sunt foarte bune. Iar pentru cearcane poti tine vreo 20 de minte doua felii de castraveti pe ochi sau 2 pliculete de ceai negru. De obicei ajuta.

2 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

In primul rand sa mananci sanatos.
Asta-i tot secretul.

| Aayan a răspuns:

Exista tot felul de tratamente, de exemplu : pentru cearcane exista atat gel anticearcan, cat si corector anticearcan.
Tratarea cosurilor e o actiune putin mai dificila. Eu de exemplu merg la cosmeticiana o data pe luna la tratament si merita. Mai exista si creme si tot felul de metode, dar sfatul meu e sa consulti un dermatolog, el va sti cu siguranta ce sa utilizezi pentru ele.