| auron a întrebat:

Sper sa dau de un barbat pe aici care a folosit o epilare faciala definitiva.
Intrebarea mea e: de cate sedinte ai avut nevoie la ce interval au fost ele, cat au costat....de fapt cam tot ce se relationeaza cu asta.
Mersi anticipat.

9 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu sunt baiat, dar te pot totusi ajuta.
Preturi ai aici: http://www.preference-mg.ro/index.php/Abonamente-si-Preturi/Preturi.html (la IPL)

Numarul de sedinte variaza in functie de cat de negru este parul si in functie de cat de gros este acesta (cu cat parul este mai negru si mai gros, cu atat ai nevoie de mai putine sedinte).
Eu am fost interesata si mi-a spus ca pentru ce am eu (adica nesemnificativ) o sa fie nevoie de 10 sedinte pentru ca parul nu e nici negru, nici gros. Bine, de fapt eu am vrut din pura "fita" ca nu aveam nevoie dar na, cine nu isi doreste o piele neteda ca a vedetelor?! Si daca tot aveam bani si nu stiam ce sa fac cu ei m-am dus acolo =))
Deci automat inseamna ca la tine scade semnificativ numarul de sedinte.

Se fac o data la 4 saptamani (pe fata).

| auron explică (pentru BruneTTe):

BruneTTe sunt cam confuz in legatura cu siteul pe care mi l-ai recomandat, vad multe tratamente la Criolipoliza, Velashape, Laser antiadipos Zerona, Radiofrecventa Tripolara- liposuctie virtuala, Mezoterapie -Dermoporatie...s.m.d. Crede-ma habar nu am ce inseamna toate cuvintele acelea.

| BruneTTe a răspuns (pentru auron):

Tu trebuia sa te uiti strict la preturile de la IPL. Doar ti-am zis. E un salon profesional din Timisoara, cu super aparate care fac o gramada de tratamente gen: orice pentru slabit, epilare definitiva, pentru acnee, intinerire. E superb salonul. Ti-am dat site-ul sa vezi preturile de la IPL, nu sa te minunezi la celelalte tratamente rolling on the floor
Apropo, nu stiu de ce acum nu mai merge site-ul :-s

| Senzaționalul a răspuns:

Serios?
Vrei sa-ti faci epilare definitiva faciala?
In tara asta nu mai poti deosebi femeile de barbati.straight face

| jwatson a răspuns (pentru Senzaționalul):

Decat sa comentezi fara rost, fara sa ajuti omul, mai bine n-ai mai spune nimic.

| auron explică (pentru Senzaționalul):

Asa de curiozitatea ta ca doar nu ai ce face.
am sa apelez la epildarea definitiva din cauza iritatiilor care apar de fiecare data. am incercat multe solutii, multe creme si te mai miri ce dar intr-un final am ajuns la concluzia caci chiar nu am nevoie de barba. (aici gusturile nu se discuta, sunt fete care le plac la baieti putina barba/mai multa si unora deloc), pe langa asta ma va scuti de barberitul la 3 zile, cumparatul after shave-urilor, spumei de ras, rezervele de la gilete... in cativa ani imi recuperez investitia. in fine primul tau raspuns la intrebarea ta a fost cam inutil, si daca ai de gand sa raspunzi la ceea ce tiam scris acum cu aceiasi tentativa de neinteres am sa te rog sa te abti

| Janin a răspuns:

Buna! http://evasalon.ro/timisoara/ poti incerca epilarea definitiva si vei vedea ca nu este dureroasa. chiar au o sedinta gratuita. o zi buna