| stefanyparis a întrebat:

Spirtul este bun pentru cosuri/pentru fata?

Răspuns Câştigător
| AndraLavvy a răspuns:

Nuuuu! Iti strici faţaa!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O prietenă de-a mea se dădea cu spirt seara pe faţă pentru a-şi curăţa tenul, dar totuşi eu nu-l recomand din cauza cantităţii mari de alchool pe care o conţine, şi-ţi poate irita tenul.

| BiuL a răspuns:

Mie cand mi se fac cate un cos, adica mi se inroseste pielea un pic aplic spirt pe zona respectiva si in 1-2 zile imi trece deci eu zic ca e bun spirtul pentru cosuri, bine nu pentru cele foarte multe sau pentru cele care s-au copt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spirtul contine muuuuuuuuuuuuuuult alcool.
Alcoolul e iritant major si usuca tenul.
Printr-o uscare severa a tenului tenul va intelege ca e timpul sa produca sebum.
Vei obtine un ten gras pe interior si un ten foarte uscat care se va decojii pe exterior.
Acelas efect il are si Zineryt.
Mai bine folosesti Ivatherm Akne Syt.

| Pitiica a răspuns:

Adin cate știu eu nu este foarte bun si nu ți-aș recomanda sa îl folosești pentru fata, dar cel mai bine e sa întrebi un dermatolog.

| Evelina_Eva_1984 a răspuns:

Nu este bun, iti poate irita tenul. Iti recomand in schimb sa cauti produsele naturale pe baza de ulei 100%; pur din arbore de ceai-tea tree de la Thursday Plantation. Eu cu aceste produse am reusit sa ma vindec de acnee si sunt tare multumita de rezultate. Recomand spuma naturala de spalat pe fata, o lotiune tonica, o crema hidratanta si un gel medicinal anti-acnee.

| Andreea23456 a răspuns:

Spirtul este bun doar pentru acele cosulete usor,, umflate", eu aveam numai si numai pe frunte asa, am incercat si lamaie si rosii, si pasta de dinti, si creme absolut orice nimic. Nu imi faceam mari probleme deoarece nu era grav, erau doar cateva care erau vizibile.m-am dat cu spirt si s-au uscat pana dimineata, nimeni nu iti recomanda sa te dai in fiecare seara te dai atunci cand e cazul. Dar cand ai pe obraji si e grav, nu te da atunci, consulta un medic dermatolog si el cu siguranta te poate ajuta. Iti mai recomand Zineryt-ul, e foarte bun cu un pret accesibil. Cu ajutorul lui numai am nimic happy

| MateiValentin a răspuns:

Cu siguranta nu