| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma las definitiv de dulciuri,sucuri de orice fel, prajeli,fast-food-uri si tot ce este daunator si in schimb mananc fructe, legume beau 3 l de apa pe zi si mult sport in cat timp pot slabi 15 kg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

O slabire lenta si constanta de 2Kg lunar este optima, iar la final doar 1Kg.
Nu trebuie sa bei 3 litrii de apa zilnic, ci cantitatea zilnica de apa sa fie de cca. 2l, consumat din mai multe resurse (supe, ciorbe, sucuri naturale, ceaiuri, cafele. impreuna), adica 1l la 40Kg greutate corporala.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

O sa ajungi la 90 de ani, succes

| Violleta2022 a răspuns:

Daca manaci foarte sanatos si te apuci serios de sport, minim 1 ora/zi, poti da jos cele 15 kg in 3 luni de zile, fara nici o gluma!

| siriusblack98 a răspuns:

Daca incep sa mananc numai junk food de 6 ori pe zi, in cat timp ma ingras 20kg? Nu stii, este? Nici nu ai avea cum, nimeni nu are.Asa ceva nu se poate stabili exact.Se poate doar estima pe baza raporturilor inregistrate ale altor oameni facandu-se o marja. Durata difera de la o persoana la alta in functie de genetica, factori de mediu etc.

| peperonies a răspuns:

Raspunsul e depinde. daca slabesti de la 200 de kg la 185 o sa slabesti 15 in primele 2 saptamani probabil. de la 55 la 40... in mult timp.

nu e nevoie sa bei atat de multa apa. dar nu as recomanda sa mananci fructe daca vrei sa slabesti. au mult zahar.

| JackR a răspuns:

Circa in jurul lui aproape habar n-am! De la 2 luni la 20 de ani!

| Allen1999 a răspuns:

Niciodata nu sti timpul in care vei slabi.Dar incearca sa mananci carne si legume.Dar daca vei slabi repede vei avea straturi de piele de aceea ar trebui sa slabesti constant si lent pentru o tonifiere buna.In stilul asta vei slabi cam in 3 luni 1 kg sau mai mult pe saptamana.

| DanyUzZy a răspuns:

Nu putem stii cat o sa slabesti, acum depinde de metabolismul tau.