| cristella a întrebat:

Spuneti-mi va rog ceva masti naturale pentru a scapa de matreata,
nu-mi mai ajuta nimic, nici un shampoon

Răspuns Câştigător
| ZuZuDuDu a răspuns:

Nu merge cu sampon, asta este clar! Poti incerca masca cu ou! Intr-un vas pui o lingura ulei de ricin si 2 galbenusuri de ou atentie doar galbenusurile nu si albusurile le amesteci si iti dai pe par inainte cu 1 ora sa te speli pe cap, masca se va intari in capul tau nu te speria asta este un semn ca actioneaza! Apoi clateste-te si spala-te cu sampon! Incearca tratamentul asta de 2-3 ori pe saptamana timp de o luna si vei vedea schimbari la parul tau nu numai ca nu o sa mai fie matreata dar o sa fie si mai matasos! Funda?

1 răspuns:
| criss1212 a răspuns:

Pentru matreata nu este niciun remediu...matreata este pielea capului care se usuca ...niciun sampon nu azuta la matreata insa acesta e un mic truc vechi: pune intr-un pahar putin otet care il combini cu apa dupa ce te-ai limpezit de sampon torni combinatia de otet cu apa si nu te limpezi! sau daca vrei poti acest truc iti va face perul mai stralucitor si matreata nu iti va apara asa repede