| Dearscorpion a întrebat:

Spuneti o masca pentru ca parul sa fie mai des si sa creasca mai repede.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplici pe pielea capului o mască formată din ulei de ricin, gălbenuş de ou şi vitamina A (fiolă) şi laşi să acţioneze timp de 2 ore ca apoi să te speli cu un şampon vitaminizant şi balsam fortifiant. Tăiatul vârfurilor de 8-12 săptămâni stimulează de asemenea creşterea sănătoasă a părului.
Pa, pa.

| Nicole a răspuns:

Buna.
Cea mai buna masca este acea din :
-Ulei de ricin.
-Un galbenus de ou batut.
-3 picaturi de suc de lamaie.
Amesteci toate aceste preparate intr-un castron si aplici pe parul uscat 1-2 h. Dupa asta clatesti bine parul si il speli cu samponul tau obisnuit!
O zi plina de zambete si numai bine!

| Anyo_1554 a răspuns:

Trebuie sa tii cont de ce fel de par ai. Daca il ai mai moale iti recomand o masca de par Kallos, nu e marca cunoscuta dar face minuni;
Masca naturala pentru par lipsit de stralucire
Aveti nevoie de :

o Un galbenus de ou
o O lingura de iaurt

o O jumatate de lingurita de ulei de masline

Aplicati masca pe par inainte de a-l spala, lasati sa actioneze timp de 10 minute si apoi spalati-va cu apa calduta.

Oul si uleiul de masline tonifica firul de par, in timp ce mierea il catifeleaza si iaurtul improspateaza si revigoreaza scalpul.

Masca pentru cresterea/indesirea parului
Aveti nevoie de :

o ou

o ulei de ricin sau brusture

Ingredientul minune este OUL, in amestec cu ulei de ricin sau brusture. Cu acest amestec se maseaza radacina parului, dupa care se acopera cu o folie de celofan, iar deasupra cu un prosop. Dupa aproximativ 40 minute parul se spala in mod obisnuit.

Aceasta masca ajuta la cresterea parului, dar si la indesirea acestuia.