| Copilasha a întrebat:

Ce masca pot face sa imi creasca parul mai repede?

Răspuns Câştigător
| TsSoFoOLiTa a răspuns:

. Masca cu ulei de ricin
Se recomanda amestecul intr-un recipiet a 2 linguri de ulei de ricin, 2 linguri de miere de albine si 10 picaturi de vitamina A uleioasa. Se amesteca bine si se aplica pe par masand la radacina timp de 5 minute. Apoi masca se lasa in continuare sa actioneze jumatate de ora. Se recomanda acest tratament de 4 ori pe saptamana.

3 răspunsuri:
| xxDudaxx a răspuns:

Iti dai cu ulei de ricin sau de argan. uleiul de ricin este foarte bun pentru ca l-am testat, in plus iti intareste parul! Funda?

| gabriella85 a răspuns:

Incearca samponul FAVISAN, i gasesti in orice plafar.MERITA!

| Kasia a răspuns:

Masca cu ulei de ricin foarte buna.eu imi cumpar ulei de ricin si incep sa il combin cu tot ce am prin frigider.laughing
poti face o masca cu ulei de ricin si ulei de masline(calda) si apoi sa iti acoperi parul cu un prosop dupa ce ti-ai masat radacinile parului. poti combina ulei de ricin cu ulei de masline, iaurt, cacao.de asemenea poti folosi galbenusuri de ou impreuna cu uleiuri.