| DudăMalefică a întrebat:

Stiti ceva tratamente de albit dintii?
Mama nu ma lasa sa mi-i albeasca la dentist si nu vreau paste de dinti de-alea "magice". Pur si simplu ceva tratamente.

10 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Bicarbonat de sodiu si sare pe periuta de dinti dar ai grija sa nul folosesti prea des deoarece pot sati afecteze smaltul

| UNfriendLY a răspuns:

Pearl Drops, in 2-3 saptamana ti-i face f albi happy

| Wihaela a răspuns:

Incearca sa te speli dupa fiecare masa si cand te speli ca pasta de dinti `normala`, pe periuta pune si putina sare.

| HepiBăluuns a răspuns:

Sa te speli cu apa de gura.adica te clatesti dar si sa pui pe periuta si sa te freci.de 2 ori pe zi

| Alexya_3407 a răspuns:

Eu folosesc o data sau de 2 ori pe saptamana bicarbonatul.Il pui pe periuta de dinti si te freci cu el.Este foarte bun si o sa vazi ca din prima zi o sa ai rezultate. Pusy

| rolfenstein a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu albeste f bine dintii.am incercat si eu si am fost surprins de cum aratau.bafta!

| DoRiNuTzZzA a răspuns:

Poti sa pui peste pasta de dinti niste sare de lamaie ca sa se albeasca am auzit ca e eficienta decat la denstist iti strica si smalutl dintilor si ii face mai sensibili

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Whitening pearls

| ancaf a răspuns:

Pe site-ul albireadintilor.ro gasesti produse pentru albit dintii. Eu am incercat si sunt foarte bune, chiar ti le recomand si in plus pretul e acceptabil.

| TreiSuvite a răspuns:

Bicarbonat de sodiu. insa nu trebuie folosit des.