| flor07 a întrebat:

Stiti vreun tratament pentru cresterea genelor? funditalove struck

Răspuns Câştigător
| KatVonB a răspuns:

-eu stiu ca uleiul de ricin ajuta la cresterea genelor. Trebuie folosit cu regularitate, pentru cel putin 1 luna. Poti sa il amesteci cu zeama de lamaie.Ai grija sa nu intre in contact cu ochii.

-Lattise :se aplica odata pe zi, la baza genelor superioare, cu ajutorul unui dispozitiv steril. Odata ce utilizarea sa a incetat, genele vor reveni treptat la dimensiunile dinaintea tratamentului. Dar cred ca asta e mai riscantbig grin

14 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Uleiul de ricin [ pe care il gasesti la farmacie].
Si eu am folosit.
Ajuta, chiar foarte mult. E foarte bun. Si nu numai ca ajuta genele sa creasca, le ajuta si sa regenereze in sensul ca [virgulalaughing] cresc si fire noi si vei avea niste gene mai bogate si mai lungi.
Uleiul asta de ricin e foarte bun si pentru par... face acelasi lucru.
Sper ca te-am ajutat.

| Sapphire a răspuns:

Aplici pe gene ulei de ricin cu o periuta de la rimel.

luciana
| luciana a răspuns:

Uleiul de ricin pe care il poti aplica la baza genelor cu un betisor de urechi, dar sa fii consecventa si sa dai mult timp,- cred ca mai mult de o luna, si sa stii ca se poate folosi si pentru demachierea ochilor si asa va ramane si pe gene la baza lor, in strat fin ca sa nu deranjeze la clipitul ochilor si ramane asa si ca tratament. Se mai poate folosi si pentru indesirea parului inainte de spalare de fiecare data aplicat la baza firului de par, la radacina lui cu o pensula dar trebuie ca cineva sa o faca ca sa reusesti sa dai numai la radacina, dar asta se poate face vara ca sa poti sta cu el aplicat pe par macar o ora ca iti ajute, si apoi pui un prosop inmuiat in apa cat suporti de fierbinte la mana ( prisnite fierbinti ) si apoi sa-ti infasori capul cu o punga sa nu racesti si pentru ca uleiul de ricin sa intre in pielea capului la radacina firului de par si peste acea punga sa pui si un prosop ca sa stea cat mai cad la radacina si sa stai la caldura ca sa nu racesti. Ai sa constati cat de benefica este aceasta daca o faci de cateva ori / luna. Sprancenele le poti ajua sa se mai regenereze tot ungandu-le, daca din greseala ai pensat ce nu trebuia. Cu urarea sa reusesti, Lucien.

luciana
| luciana a răspuns:

Si fara zeama de lamaie la ochi! Lucien.

| Alexa_3478 a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin, ti. l poti achizitiona de la plafar si nu costa mai mult la 6 lei.
Il poti aplica cu o pensula de la un rimel mai vechi!

Funda?love struck

| hippiemuslim a răspuns:

Taiele laughing

| KatVonB a răspuns:

Aabig grin.si sa ai grija ce rimel folosesti dupa aceea.ca degeaba folosesti ulei de ricin, daca dupa aia te dai un rimel expirat sau cu unul care dauneaza genelor talebig grin

| hana a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun, l-am folosit si eu

| sylvie a răspuns:

Da; uleiul de ricin cumparat din farmacie este foarte bun atat pentru gene, cat si pentru unghii sau par.
Daca ai vreun rimel mai vechi curata bine peria acestuia si aplici uleiul seara sau cand stai acasa si nu te agiti foarte mult.La fel poti sa aplici si pe unghiile bine curatate cu acetona si spalate.
Bafta si gene lungi si sexy!

| Daaianna a răspuns:

Uleiul de ricin e foarte bunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu niste ulei de ricin. Timp de 2 saptamani aplici p linia cresterii genelor ulei de ricin cu ajutorul unui betisor de urechi:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau da daca asa tile dat dumnezeu asa raman nu potisa ti le faci u ca doar nu poti avea puteri supranaturale

| sigina a răspuns:

Acum este un tratament pentre cresterea genelor, vezi: http://www.sigina.ro/eyelash-enhancer/

| ndragan a răspuns:

Eu am folosit ulei de ricin si nu am obtinut decat ochi iritati. Le-am si tuns si tot nimic.Am folosit timp de o luna si jumatate un tratament pentru cresterea genelor Idol Lash, chiar au crescut genele si s-au si indesit. L-am cumparat la un pret foarte bun de pe www.crestereagenelor.blogspot.com.Mult succes!