| Useria a întrebat:

Stiti vreun tratament pentru disparitia cosurilor?

5 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna, iti recomand crema-gel isotrexin (o gasesti in farmacii, costa in jur de 35-38 lei si pe tenul meu a facut minuniwinking ).Eu am inceput sa o folosesc la recomandarea dermatologului si iti pot spune ca este foarte buna.Se aplica o data pe zi,de preferat seara intr-un strat foarte subtire numai pe zona cu probleme.O sa constati dimineata cand te vei trezi ca pur si simplu cosurile nu mai sunt imflamate(umflate ), nu mai ramane decat semnul care va trece in cateva zile. Datorita continultuli de antibiotic(eritromicina) nu este recomandata femeilor insarcinate, deci daca esti mai bine consulti un dermatolog.happy

| Négatif a răspuns:

Păi, pur şi simplu spală-te dimineaţa foarte bine cu apă şi săpun de sulf, sau orice săpun. Spală-te dimineaţa şi seara şi. Voila! Coşurile îţi vor trece, cu condiţia să nu mai pui mâna pe faţă.
Succes.

| Useria explică (pentru Négatif):

Mersi. am o intrebare merge si daca ma dau cu ceai de tei pe fata? ama uzit ca e bun si asta

| Négatif a răspuns (pentru Useria):

Http://www.gradina-online.ro/......A3426.html

Uite, acelea ar fi tratamentele ''naturiste'', sinceră să fiu de ceai de tei nu am auzit că este bun pentru faţă, dar mai întreabă! Acum, îţi recomand să te speli pe faţă cum am spus, pentru că şi mi-e mi-au dispărut şi am un ten foarte curat.
Succes.

| gellalbie4ever a răspuns:

Nu incriminez pe nimeni, vreau doar să spun:

Mănâncă legume și fructe, mai puțin fast-food, poți avea coșuri și de acolo.
(Am lucrat în fast-food au niste geluri speciale, să nu mai spun că mâncarea e făcută la o temperatură ridicată și lasă un sos care poate da cancer și poate crea alte probleme consumat în exces, celor de acolo nu le pasă de clienți lor. Vor doar să cumpere cât mai mult același lucru ( fără adaosuri la mâncarea de pe raft care oricum are e-uri care provoacă cancer in cantități mari, se întâmplă și la mâncarea fast-food tip mega Image. și la magazin alimentar. Știu ce îți zic.)

Spală-te pe față zilnic cu apă și săpun 1 dată pe zi dimineața ( poate ai pielea sensibilă?) Folosește orice săpun ți se potrivește.
! Ai grijă! anumite săpunuri îți pot irita pielea. Nu te spăla mai mult de 1 dată pe zi în fiecare zi

Ai grijă ce faci cu machiajul, cum îl folosești ce combini pe acolo și ce aplici și cat stai cu el pe față (dacă folosești). Poate da acnee ( de la substanțele nocive din el) sau poate înrăutăți acneea.

Lista e infinită, dacă te ști că nu faci ceva bine sau refuzi să îl faci și îți dai seama "care anume e?" atunci găsește o soluție la asta. de obicei asta e problema. Dacă nu, du-te la un dermatolog! Succes