| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e cam stupida intrebarea, dar nu ma luati la misto!
Daca imi dau cu periuta pe buze, imi dau cu strugurel in fiecare zi si imi ung buzele cu miere o sa imi creasca mai mari?

5 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Hmm,lucrurile astea sunt pentru buzele crapate, uscate.

| Trufa_7676 a răspuns:

Nu-i o intrebare stupida, si eu am problema asta [buze subtiri]...si sncer la un moment dat am crezut si eu toate astea, dar nu functioneaza, ti le hidrateaza si atat[circulatia este mai buna daca ti le masezi cu periuta, iar mierea le hidrateaza, balsamul/strugurel le protejeaza.].

| scump3tea a răspuns:

Sincer,nu cred.

| Cuuukii a răspuns:

Periuta ajuta la indepartarea impuritatilor,microbilor,etc.
Strugurelul le hraneste,le catifeleaza,dar in acelasi timp poate da un anume aspect de marire a buzelor.(EFECT)
Mierea pe buze suna mai mult a rasfat. Mierea are un conținut mare de zaharuri și substanțe minerale, vitamine, enzime, acizi organici.
P.s-foloseste strugurel cu miere:d,gasesti la avon happy :cu capsuni, ciocolata, mierehappy...deci,un strugurel cu vitamine:d.

Răspuns utilizator avertizat