| babela a întrebat:

Am fost la plaja si fara sa imi dau seama buzele mele s-au ars. M-am dat pe fata cu crema, dar nu si pe buze. Acum buza de jos imi e foarte crapata, ma ustura si nu stiu cu ce sa ma dau. Am folosit strugurel de buze, dar cred ca am nevoie de ceva si mai gras sau ceva reparator, dar sa fie special pentru buze. Ce imi recomandati?

3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Https://comenzi.farmaciatei.ro/......ay-p317013
Foarte bun, sa il masezi cu degetul bine pe buze nu cu aplicatorul ala.
SEARA pune strat gros.
De acum foloseste balsam de buze cu SPF, vezi ca exista si stickuri micute cu SPF de iti dai pe alunite frecvent, pe buze.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......vr-p341983
https://comenzi.farmaciatei.ro/......ne-p346359

| mastadont a răspuns:

Încearcă cu cremă de gălbenele, ajută la vindecarea mai rapidă a țesuturilor.

| MaryMaria333 a răspuns:

Da, va trece de la sine, dar de ce sa nu hidratezi ca sa grabesti vindecarea? Crema de galbenele sau untul de cocos. Ala e bun cam la orice, la mancare dar si in cosmetica. Inca ceva: fi atenta la alimentatie, ca si aia e importanta. Daca zici ca te ustura buza, evita sa mananci alimente sarate-sarate, chestii care contin acizi, chimicale. Categoric nu! Te va ustura mai rau. Toate cele bune