| caldilac a întrebat:

Stiu ca o sa sune ciudat dar cum sa fiu la moda? sunt baiat am 14 ani..niste sfaturi urgente va roggg....siii ce fel de haine sa imi cumpar. va rogg funda

7 răspunsuri:
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai depinde ue te pot ajuta, iti pot explica cum sa te imbraci pentru orice anotimp, dar pentru vara, chestia este ca nu stiu cum arati, dar te sfatuiesc sa poti blugi de 3 sferturi sau pana la genunchi si in capatul lor jos sa fie indoiati o data, un tricou putin mai stramt si de culoare mai diferita nu alb sau negru, iar la papuci, slappy de astia http://www.google.es/......tp?/imgres sau papuci de astia http://www.google.es/......tp?/imgres sper ca iti place;).

| babyalexa a răspuns:

Eu cosider ca la moda nu exista.Ar trebui sa te imbraci in asa fel incat hainele sa iti vina bine, sa se potriveasca persoanei tale, si sa te simti bine in ele.Sa zicem ca iti cumperi pantaloni cu turul lasat pentru ca se poarta si tu ai 1.40.Cum crezi ca ar arata? Gaseste-ti propriul stil, poarta ce iti place tie nu altora si simte-te bine in pielea ta.Vei arata mai bine decat cei care se cred "la moda"doar pentru ca poarta anumite bazaconii.

| UnKnoWw a răspuns:

Fii tu insuti...Dar daca vrei niste sfaturi te pot ajuta eu =)) Deci..accesoriile conteaza foarte mult! De ex Ochelari Wayfare http://www.okazii.ro/......-a54020429 ( sunt foarte populari. aproape toate vedetele au..eu am 4 perechi) Multe bratari pe care ti le poti face chiar tu http://bratariimpletite-emmilica.blogspot.com/ Niste bascheti ...Blugi de diferite culori ( se poarta rosu) sau blugi taiati. Poti sa-ti iei si o sapca stil rap http://www.google.ro/......tp?/imgres si esti cool :p Sper ca te-am ajutat ^^!

| ELY098723456778990 a răspuns:

Pai in primul rand pantaloni cu turul jos tricouri de diferite culori si modele ori ce culoare chiar si roz adidasi cu talpa grossa si adidasi normali dar si camasa in carouri si depinde de camasa daca este in carouri alb, negru, rosu tricoul de dedesubt va fi alb si asa mai departe a da si bratari din cauciuc orice maorca adidas, puma, nike

| babyalexa a răspuns (pentru ELY098723456778990):

Iubita,nici hainele sau accesoriile de firma, nici pantalonii cu turul lasat sau orice altceva se poarta nu te pot ajuta sa arati bine.Sunt lucruri care pur si simplu nu se potrivesc cu persoana cuiva.Stilul vestimentar trebuie sa te reprezinte, nu sa fie ceva ce poarta toata tara pentru ca asa am auzit ca este la moda.

| AnonimDD a răspuns:

Chiar trebuie sa fi la moda? Daca toti se arunca se arunca in fantana te arunci si tu? Asta e parerea mea, dar daca vrei sa arati bine eu zic sa iei niste blugi obisnuieti, bascheti sau pantofi si tricou asortat cu jacheta sau o camasa moderna. Cred ca ai inteles, toate acestea enumerate sa fie, bineinteles, pe placul tau. Sper ca te-am ajutat.

| iamhigh a răspuns:

Depinde de stilul tau, casual, sport. Și... nu ai cum să fii " la modă " căci nimeni nu prea mai ține cont de asta, dacă ai observat toți avem stilul nostru propriu, îmbracă-te cum simți!
Succes