| FreakyBiiboo15 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi bune! Cum sa nu-mi mai placa un baiat? Il plac din clasa a 5-a.sad Fundaa! VA ROGGG! crying

10 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Pai de ce sa nu iti Placa? Atata vreme cat iti Place incearca sa fi cu el.Sau fa in asa fel sa ii dai de inteles ca il Placi.Vb cu el pe chat.

| FreakyBiiboo15 explică (pentru Danysan):

Nu pot, adica, am incercat de atatea ori sa vorbesc cu el pe chat dar nu imi raspunde, cand i-am zis ca imi place de el acum recent, nu imi vorbeste deloc! sad si nu mai e in clasa cu mine, s-a mutat! nu am cum! E cam complicat! crying

| Danysan a răspuns (pentru FreakyBiiboo15):

Incearca,numai asa poti sa iti atingi scopu.Fa rost de telu lui si suna-l, incearca sa obtii o Intalnire si acolo poti sa ii zici tot ce Simti, asa te mai descarci si o sa te Simti Bine.

| FreakyBiiboo15 explică (pentru Danysan):

Am numarul lui dar l-am sunat odata si nu a raspuns. (nr meu nu il are ) Dar o sa incerc, multumesc.

| ElenaDanielaE a răspuns:

Cum să nu-ți mai placă?
Simplu, crești, întâlnești persoane noi, gusturile se schimbă.
Nu te aștepta ca la vârsta copilăriei/adolescenței să-ți placă doar de un tip! happy

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Heii buna, cred ca ti-e greu sa renunti la el, crede-ma stiu asta.momentan o sa treaca o bucata de vreme pana cand o sa il uiti. Iata sfaturile mele :
1. Daca vrei sa il uiti, nu mai vb cu el
2.Incearca sa nu il mai vezi
3. Uita de el, stiu ca nu e simplu, dar cand il vezi prefa-te ca nu e acolo, sau prefa-te ce e un baiat care te-a dezamagit prefa-te ca nu il cunosti, si nu sti cine e, nu il mai saluta, sau indragosteste-te de altcineva.
fa ce ti-am zis, poate o sa functioneze. FUNDA >?

| numeletrandafirului a răspuns:

Gaseste-i defectele si gaseste altul mai bun decat el

| FreakyBiiboo15 explică (pentru numeletrandafirului):

Ok, are cateva laughing, multumesc happy straight face

| AndreeaEeeea a răspuns:

Daca el nu te place...incearca sa te obisnuiesti cu ideea si sa treci peste asta, gandeste-te ca sunt baieti mult mai buni care te merita si nu trebuie sa suferi degeaba...winking :*:* am fost si eu in situatia astabig grin

| FreakyBiiboo15 explică (pentru AndreeaEeeea):

M-am obisnuit cu ideea dinainte sa aflu ca "nu sunt genul lui" dar, nu stiu, m-am obisnuit sa imi placa numai de el.e ceva foarte ciudat! straight face