| Mihai123211 a întrebat:

Sunt baiat, am 22 de ani si cand m-am tuns ultima oara am observat ca parul meu, mai ales in partea din fata e mai rar.Din ce cauza poate sa fie? sau dupa ce creste o sa fie mai des?

6 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Daca asa a fost mereu nu i problema dar daca ai inceput de chelie e nasoala treaba.Du te la un doctor specializat sa ti salveze parul cat il mai ailaughingNu glumesc, cunosc cazuri.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Du-te la un dermatolog fiindca odata ce chelesti nu mai ai cum sa-ti regenerezi parul. Si fa-ti masaj cu ulei de ricin, lasa-l o jum.de ora apoi te speli normal pe cap, ajuta foarte mult.

| Mihai123211 explică (pentru nugasescusernameliber):

Oare o sa creasca la loc? cand pun mana in par vad in palma doar cateva fire... uneori niciunu, eu cred ca s-ar vedea mai rar deoarece sunt tuns scurt, cand il aveam mare nu era asa si nu ma dadeam cu gel, spuma. doar ca mi se pare ca in fata e mai rar decat in lateral

| nugasescusernameliber a răspuns (pentru Mihai123211):

Mai bine previi decat sa tratezi

| dopmic a răspuns:

Cred ca e din cauza ca ai folosit gel, fixativ si alte produse care ingreunau firul de par. Îmi aduc aminte cand îmi spunea un coleg ca ii cade parul unui prieten, mai ales când isi baga mana prin el ii rămâne par in mana laughing asta e o mica paranteza, ceea ce vreau sa zic e ca si asta e o posibila cauza ca tot iti bagi mana prin el si findca bagi mana prin el se ingrasa mai repede si dupa trebuie sa te speli pe cap iar parul începe sa se deterioreze apoi sa cada. E posibil orice, in cazul in care nu ti se indeseste încearcă samponul de cal il foloseste majoritatea lumi, incearca-l poate ti se potriveste si se va indesii si in plus parul e mult mai strălucitor e fain laughing. Sper ca ti am fost de folos, poti sa îmi dai funda ca nu ma supăr

| Dudu_Paul_1998 a răspuns:

Nu o să mai fie des, este vârsta când majoritatea baietilor care moștenesc podoaba capilara a tatilor ajung să constate că părul lor este din ce în ce mai rar.