| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat.Pot sa ma epilez cu crema depilatoare in zona penisului(si testicule)?

10 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti face ce vrei doar sunt ale tale. Eu iti garantez ca a 2 a oara n-o mai faci.

| CuriousStuff a răspuns:

Da, poti, si daca respecti indicatiile de pe crema si nu o lasi foarte mult, de exemplu daca scrie 10 minute poti sa o lasi acolo 12-13, insa nu mai mult de 15, nu o sa te usture si nu o sa patesti nimic. Si e cea mai lejera metoda, cu lama risti sa te tai plus ca necesita multa atentie si o lama noua sau foarte buna, crema ai pus-o, o lasi si aia e. Sau si mai bine iti iei o masina de tuns si te faci cu ea, eu zic ca asta e cea mai buna metoda.

| vladplat4 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Deci e okay pana la urma?

| vladplat4 a răspuns (pentru CuriousStuff):

Deci e okay si pe testicule cu crema?

| CuriousStuff a răspuns (pentru vladplat4):

Da, daca nu o lasi foarte mult. E important sa citesti instructiunile, acolo scrie exact cat sa o lasi in functie si de tipul firului de par, in zona aia firul de par e mai gros, asa ca poti sa lasi mai mult, insa cum ti-a recomandat Betty, poti sa faci prima data un test, sa pui undeva pe abdomen, sa lasi cat trebuie si sa vezi daca nu cumva esti alergic sau crema e prea puternica pentru pielea ta. Daca esti in regula poti sa dai peste tot.

| Hexiled a răspuns:

E cea mai mare greseala, iti zic din propia experienta ca te vei inrosi si te va ustura asemeni iadului. Iti recomand un gel de ras de la nivea (Gel nu spuma) si un big cu 3 lame de la gilette. Am incercat ambele metode si e mai buna a doua iti garantez. Mult e pana prinzi curaj cu bigul apoi n-ai probleme

| Betty12345678 a răspuns:

Daca nu ai pielea sensibila eu zic ca merge.Eu am facut-o si sunt fata, prietenul meu spune ca il irita, deci poti face un test intai.

| HustlerM a răspuns:

Nu. 100% nu. Rade-te. Lame Gilette (sau oricare iti e tie comoda) si o spuma de ras, eu unul recomand mai bine sapunul, pentru ca are acelasi efect ca si spuma, dar avantajul e ca si vezi totodata ce faci acolo, cu spuma e mai riscant pentru ca nu ai vizibilitate, iar pielea de pe testicule e foarte sensibila. Apa calda, sapun (lichid cel mai bun) aplicat acolo si incet-incet cu lama la inceput. Ai sa vezi ca dupa un timp iti intra in reflex si o faci lejer ca si cand ti-ai rade barba. Sper ca te-am ajutat. Salut si spor!

| HustlerM a răspuns:

Apropo. Arunca un ochi aici:
https://www.youtube.com/watch?v=nkYNAEqC7-Q