| anonim_4396 a întrebat:

Sunt băiat si mi-a cam crescut părul pe picioare si as vrea sa-l iau. Sa folosesc lama de ras sau crema aceea care dupa ce te dai cu ea cade instant părul? Voi ce mă sfătuiti?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Foloseste un aparat de ras.Crema aceea slabeste textura firului de par si te ajuta sa il indepartezi.Nu iti cade nimic instant.Insa mie mi se pare foarte aiurea, miroase destul de urat.

Daca vrei sa stii o treaba investeste intr-unul din asta: https://www.emag.ro/......DH4W4TMBM/

| NLS a răspuns:

Ce varsta ai?
Daca in jur de 15-18 ani, te sfatuiesc sa-l lasi acolo.
La fel am procedat si eu, am bagat de vreo 3 ori lama, ca voiam sa arat smecher, si acum am aproape blana: pe picioare, pe maini.
Singurul loc unde e ok sa il tunzi (cu aparatul de tuns, nu cu lama) e la axila, sau in zonele intime.
DAR nu pe picioare...

| Hyperion7 a răspuns:

De preferat, daca ai, masina de tuns...sau daca ai, epilator.
Daca dai cu lama, o sa-ti afecteze folicul de par, plus de asta te și iriți!
Mașina de tuns tunde până la suprafața pielii și nu te taie pielea sau să-ți infecteze cumva vreun folicul de par!
Bafta!

| StoicAnalysis a răspuns:

Și de ce ai vrea sa-l razi? Esti sportiv de performanța, sau practici ceva arte marțiale?

| sammie a răspuns:

Crema. De la lama de ras faci bube si te inrosesti.

Răspuns utilizator avertizat
| OSLOMELBOURNE a răspuns:

1.lama de ras provoaca fire crescute sub piele
2.crema depilatoare miroase foarte urat si trebuie sa ai grija cât o ți pe tine ca altfel o sa.ti ardă pielea.
3. Folosește un aparat de ras