| MotoKatâr a întrebat:

Vreau să ma i-au pe picioare că mi-a crescut părul cam mare. Si mai ales ca e vara si na... Vreau sa mă sfătuiți care ar fi cea mai bună metodă. Eu m-am gândit ca ar fi cel mai bine sa mă i-au cu cremă, o dată ca nu creează dureri + ca e mult mai simplu. Aşa daca folosesc ceară o să mă doară ca dracu ( am ceva păr ) si daca folosesc lama de ras o să crească mai repede si o să se îndesească. Voi ce părere aveți? Fără chestii din alea gen " că esti bărbat si numai fetele se i-au pe picioare " bărbăția nu constă în părul pe picioare + ca deja am foarte mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

IA-te cu lama. Daca ai mult par nici n-o sa-l ia crema pe tot.
Asta cu lama e un mit prost. Eu imi mai luam parul cu lama cand ma grabeam si n-aveam timp sa ma fac cu epilator sau ceara si am parul ca si pana acum.
Daca n-ai de gand sa ti-l iei pe termen lung, ia-l cu lama.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Vezi ca sunt niste LGBT pe aici, ei te pot invata

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ia o masinuta de tuns cu acumulator, gasesti si la 20 de lei...
merge repede treaba, nu te tai, nu creste chiar repede

| elenamaria11021 a răspuns:

Buna!
Eu iti recomand ceara, pentru ca este o metoda foarte buna si pentru ca smulge firul de par, nu il taie(lama), asa va si creste mult mai greu.
Nu iti recomand crema deoarece, cu crema, trebuie sa acoperi TOATA lungimea firului de par, trebuie aplicat un strat gros de crema. Tu, avand foarte mult par, vei avea nevoie de probabil jumatate de tub pentru o singura epilare. Cu crema va creste mai repede(vei fi nevoit sa te faci 1 data pe saptamana) si la fel de des, deci va fi cam costisitor.
Chiar daca doare, ceara este cea mai buna solutie.
O seara frumoasa!

| Anonimus345642235 a răspuns:

Eu sunt fata și chiar nu rezist la durere, dar decât sa ma fac cu lama sau cu crema, mai bine apelez la altceva. Am încercat cu aparatul și nu e prea bun, iar ceara doare rău! Cauta rețete de ceara cu zahar, aia e chiar eficienta! Face paraul sa crească mai sumbrire și nu doare!