| 34434ee a întrebat:

Sunt băiat si mi-am lăsat parul lung îl am până la gat pentru ca m-am născut fără par pe tâmple și că-mi place mie cu parul lung așa este la Familie mea avem frunte lata dar am fire de par rupte și nu vreau sa ma tund vrea Sami las parul lung ce pot face nu vrau să-l tund

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Imi pare rau sa-ti spun dar tot va trebui sa mai tunzi din cand in cand varfurile deteriorate, altfel se vor despica si mai mult in sus, pe lungime.Plus, trebuie sa ai grija sa nu perii parul niciodata cand e ud, sa il prinzi in timpul somnului deoarece prin frecare cu fata de perna de bumbac iarasi se poate incalci si rupe, sa folosesti o masca de par (balsamul nu ajuta cu nimic, mai hranitoare sunt mastile) si stai deoparte de elasticele de care iti agata firele (preferabil ar fi sa folosesti scrunchies din material satinat).

| 34434ee explică (pentru dullcat):

Din păcate încă nu-l pot prinde în coadă.

2 răspunsuri:
| Sjhxjcks a răspuns:

Ramai asa cum îți place ție! Nu lasă pe nimeni sa te judece, plus de asta, dacă ai o relație buna cu familia ta, nu te vor judeca în legătură cu asta!?