| Georgianaax a întrebat:

Sunt bruneta, ce ruj mi s-ar potrivi, si cu ce culoare sa ma machiez?
Funda:*

Răspuns Câştigător
| iepurica a răspuns:

Depinde ce ten ai, si ce culoare de ochi. In general, pentru machiajul de zi, poti folosi culori pastelate, discrete, si un gloss, sau un ruj in nuante nude. In functie de nuanta tenului tau, te poti juca cu toate culorile. Incearca pe mana (pe dosul palmei) ca sa vezi cum arata nuanta respectiva pe pielea ta. Pentru ca, brunetele, de ex, pot folosi culori nisipoase (maro, auriu etc) dar nu toate nuantele dau bine pe toate tipurile de piele. Asa ca, e greu sa te iei dupa sfaturi ca 'machiaza-te cu roz' pentru ca aceeasi nuanta de roz poate sa arate super la o persoana, si alteia sa nu i se potriveasca de loc. Asa ca cel mai simplu este sa incerci si sa testezi toate nuantele. Nu te machia in acceasi nuanta cu ochii (daca ai ochii verzi, nu te machia cu verde, incearca mai bine un auriu care va scoate verdele in evidenta). De asemenea, nu pune accentul pe ochi si pe buze in acelasi timp. Daca ai un machiaj discret la ochi, poti folosi un ruj indraznet. De ex, poti folosi un ruj rosu, dar la ochi maxim poti folosi un tus negru si rimell. Daca colorezi si ochii, vei parea vulgara. De asemenea, daca iti faci un machiaj mai accentuat la ochi (de ex. smokey) foloseste un ruj nude, sau un gloss cat mai apropiat de natural. Aplica o culoare deschisa in coltul interior al ochiului, si pe pleoapa superioara, chiar pe arcada, pentru luminozitate, si o nuanta mai inchisa in coltul exterior al ochiului, pentru profunzime. Foloseste produse de calitate, aplica o baza de machiaj buna, si, demachiaza-te in fiecare seara obligatoriu. Si, experimentea-za, joaca-te cu culorile, pentru ca brunete pot folosi orice, daca stiu cumwinking Succes!

10 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Bruneta
rujul trebuie sa incerci mai multe culori nu oricui i se potriveste un ruj de culoare rosu aprins, sau un ciocolatiu, ori un roz foarte dichisit.
Make-up-ul daca scrii pe google make-up pentru ochi caprui vei gasi foarte multe documentari cu ce culori de fard de pleoape ti s-ar potrivi.O zi buna!

| T30D0RA a răspuns:

Orice, dar nu roz, daca nu vrei sa arati ca o pitipoanca. Incearca ceva culori nude.

| ღNameღ a răspuns:

Mov sau roz

| Unforgetit a răspuns:

Bună, georgiana!
Foarte important este ca tu sa-ti aplici un fond de ten ales exact in nuanta tenului tau. In al doilea rand, trebuie sa ai grija ca linia sprancenelor sa fie frumoasa, sa fie bine definite, sa nu ai arcada incarcata.

Pentru machiajul ochilor ar trebui sa ai un creion turcoaz sau un fard pentru pleoape turcoaz. Incearca sa aplici culoarea, indiferent de textura, la baza genelor superioare, 2-3 mm. Mai ai nevoie de mascara pe gene, un fard de obraz natural si un ruj roz, doar cat sa ai buzele pigmentate frumos.

Culoarea turcoaz evidentiaza foarte bine parul brunet si irisii caprui. Poti "plusa" cu particule stralucitoare pe arcade, pometi si tample.

In speranta ca ti-am putut fi de folos,
Îţi urez mult succes.
Cu drag,
Girlll!happy

Fundă?happy

| leonardo a răspuns:

Incearca rujul albastru, o sa iesi in evidenta. Pentru machiaj rozul este la moda conform Fasion Style din UK

| uMarian_1968 a răspuns:

Lasa prima data o poza cu tine;). Ca sa poata sa-si dea cineva o parere...

(site personal www.evrt-about.info)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiajul cu niste culori mai deschise cum ar fi bej, roz deschis, chiar si alb.Iar creionul (daca folosesti)negru. Poti sa obtii un machiaj simplu si tot odata sofisticat. uite aceasta imagine.http://www.google.ro/......tp?/imgres Iar rujul : roz deschis, maro deschis. cred ca si rosu ar merge :D

Sper ca te-am ajutat:D bye:X

| BuBuLinna_2241 a răspuns:

Buna love struck
Pai. daca esti bruneta ti s`ar potrivi un ruj roz [ inchis sau deschis dupa preferinte :d ], Maroniu sau sa te dai cu gloss roz
De machiat.pai cu rimel, cu creion [ pe sus si pe jos ], cu tus, fond de ten sau pudra big hug [ ceva cat mai simplu si natural. Nu trebuie sa ne stricam tenul ]

Sper ca te-am ajutatwinking te puup
Funda? puppy dog eyes

| TotiPentruMine a răspuns:

Albastru? maro? negru?
ruj:cremthinking"
depinde de stillaughing mi-e imi plke rosu si sunt brunetikalaughing
Funditsssathinking