| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 a întrebat:

Sunt disperata, nu stiu ce par pot sa am, m-am tuns acum 2 saptamani si mi-am luat tot ce e ars am folosit pana acum un sampon de la garnier plus un tratament de par de la loreal pentru par deteriorat, si aseara m-am spalat la cap cu alt sampon cumparat de ieri care se numeste Look Expert styling In tensive repair hairshampoo (sampon profesional regenerant 900 ml)vreau sa spun ca placa nu prea o folosesc decat o data sau de doua ori pe saptamana nu stiu ce sa mai fac de rusine il tin prins coc.De tuns nu vreau sa il mai tund vreau sa il las sa creasca si asa il am scurt Sfaturi Pliz

4 răspunsuri:
| meatloaf a răspuns:

Am avut aceeasi problema ca si tine.Am rezolvat-o in felul urmator.trebuie sa renunti la sampoanele din comert, iti poti lua de la plafar manicos sau vivanatura(sunt pana in 20 de lei si au ingrediente naturale)! e cel mai important pas. apoi cumpara-ti ulei de cocos.tot la plafar il gasesti la 25-30 de lei.e mai scumpicel dar parul tau o sa arate fantastic.eu i-as pupa talpile celui care a inventat acest ulei, ma rog, celui care l-a facut pentru uz cosmetic.mie mi-a salvat parul! incearca, o sa vezi minuni!

| ExtremaZilei2 a răspuns:

Pai in primul rand poate il icarci cu prea multe produse pentru par. Eu te sfatuiesc sa te dai cu ulei de masline si sa stai cam o ora cu el pe par si apoi sa te speli. Crede-ma va functiona!